| loveisbeautiful a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 zile si.imi este foarte frica sa nu se plictiseasca de mine, deoarece eu sunt foarte timida si nu vorbesc foarte mult, ce vorbesc mai mult pe mess cu el dar asa >:"
mi-a zis prietena mea ca tot ce fac eu cu el este sa ma pup pe banca si atat ca eu nu vb nimic cu el ...si m-a pus pe ganduri :-s
cum ar trebui sa ma comport sa nu se plictiseasca de mine? a da si el obisnuieste sa ma mangaie tot timpul pe maini, picioare, ar trebui sa-i permit sau sa ma las mai greu ca sa nu se plictiseasca? da-ti-mi cateva sfaturi : cum ar trebui sa ma comport ( NUMAI CEI CU EXPERIENTA) ar fi bine si cateva sfaturi de la baieti daca se poatebig grin

Răspuns Câştigător
| simiiii a răspuns:

Bunakiss! Cum sa se plictiseasca mai de tine in doar 2 zile fii serioasabatting eyelashes. Ca sa nu mai fii timida incearca sa fii deschisa si increzatoare-n tine! Arata-te interesata de tot ceea ce spune (asta doar daca intr-adevar esti) si arata-ti entuziasmul... cat mai natural. Priveste-l in ochi si arata-i cat de tare te bucuri ca esti acolo. Nu incerca sa gasesti ceva super-destept de zis. Dupa ce-l saluti cat mai simplu, lucrurile vor decurge natural, intreba-l cate ceva, fa-i un compliment, ce-a facut azi thinking etc. nu-i asa de greu, iar faza cu atingerile mie una mi se pare ok, doar sa nu fie dus la extrem in rest e totul okkiss. Ma bucur pentru voi:*

4 răspunsuri:
| Balmung a răspuns:

Draga heart probabil ca prietenul tau se afla in acea perioada numita,, fascinatie". de obicei toti baietii simt fascinatie pentru fata de care se indragostesc. La inceput nu au nevoie de prea multe cuvinte. Doar chipul fetei iubite le este de ajuns.Iar acele mangaieri sunt de fapt un limbaj tandru si nu au nimic perves in ele. Stiind ca esti timida probabil a ales aceasta cale de comunicare. Te intelege si asta e bine. Uneori intr-o relatie cele mai frumoase momente sunt cele non-verbale. Noi timizii in general suntem cei mai sensibili si mai profunzi. Uneori in incercarea de a ne forta de a nu parea ridicoli ne complicam singuri cu vorbaraie fara rost. Intradevar comunicarea este foarte importanta intr-o relatie, dar la inceput nu este un factor obligatoriu. Ai sa vezi ca primele discutii mai serioase vor fi intr-un moment mai critic pentru relatia voastra sau intr-o problema serioasa gen: inceprea vietii sexuale. Si sincer sa fiu cuvintele intr-o mare de limbaj al sufletelor ce rost mai au? Trebuie doar sa fi naturala cu el, sa te porti firesc. Daca devi prea vorbareata o sa se prinda ca e ceva fals in modul tau de a fi. In general baietii prefra fetele timide pentru inocenta si modul lor profund de a gandi. Nu cred ca ar avea rost sa chimi ceva la tine. Daca el va prelua initiatva si ti-o va cere atunci poti. Pana atunci trebuie sa ai rabdare si sa fi linistita.

| FoarteLetargic a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu el, diferite chestii. Nu fii asa timida si cu el.

| Piticlic98 a răspuns:

Ar trebui sa te mai destinzi si sa nu mai fi asa timida gaseste un suiect de vorbit si vezi tu e acolo.happy

| madylynatha a răspuns:

Draga mea nu te lua dupa prietena ele sunt geloase invidioase si relee comportate exact asa cum esti tu timida sa nu creada ca esti cu mai multe fete iar el nu se va plictisi de tine daca esti tu. nu incerca sa te schimbi