| Laila_3962 a întrebat:

Sunt cu un baiat de ceva timp.Toate bune si frumoase pana acum o saptamana, cand lui i-au aparut niste bube pe fata, sub gura.Atunci el mi-a propus sa nu ne mai vedem o vreme deloc, iar eu am acceptat.La scoala doar ne salutam si treceam mai departe. O saptamana si jumatate ne-am purtat asa.In acest timp insa am observat pe un alt baiat, dintr-o clasa paralela cu acesta. Din cate vad si acestui tip ii place de mine, dar am aflat ca el este mai timid.Am hotarat ca sa ma bag eu in seama si sa-l salut, asta dupa doua zile in care ne aruncam priviri dulci si zambete.Imi place mult de el, dar si de actualul meu prieten.Prietenul meu este genul baiatului cu multa, foarte multa energie si obraznic cu toti, desi cu mine nu e asa.Ma simt oarecum prost ca ma gandesc la celalalt baiat, dar ca stau cu el.AM hotarat ca de luni sa ne vedem, dar nu stiu cum o sa functioneze asta. Ce as putea sa fac? Ma cam mustra constiinta cand sunt cu EL, pentru ca gandindindu-ma la celalalt simt ca il tradez.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ramona_4785 a răspuns:

Buna in primul rand eu zic ca trebuie sa ai o discutie cu tine sa iti dai seama ce se intampla in mintea si inima ta pe care il vrei; te-ai gandit ca poate ce te atrage la celalalt tip nu este decat acea atractie a necunoscutui; dupa cate ai spus de iubitul tau pare ca tine la tine, daca esti singura cu care se poarta frumos desi el este o fire impulsiva; Succes in a lua decizia potrivita pentru tine.

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Fetele de genul tau nu merita sa aiba afectiune din partea unui baiat! Pa!

| тecнιннιlα a răspuns:

Chiar il tradezi. [nu mi`o lua in nume de raw nu te acuz dar. straight face] Ptr ca el a hotarat sa luati o pauza ai simtit nevoia de altu` si se pare ca esti genul care te indragostesti repede laughing. Ia TU o pauza si gandeste-te cu cine vrei? Actualu sau colegul lui cu care iti arunci priviri? Nu stiu happy

| anamariaiuliana a răspuns:

Iti dau un sfat ascultati inima si daca inima iti spune sa ramai cu actualu atunci ramai dar daca iti spune sa nu atunci spune-i frumos ca nu mai vrei sa fii cu el si ca vrei sa ramaneti doar prieteni sa mi spui cum a fost bafta

| alexH a răspuns:

Combina-te cu asta nou. Daca si lui or sa-i apara bube sub gura, inseamna ca tu esti de vina. Fa-ti un control. Poate ai raie si dai la toti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebuie sa-i mai dai o sansa celui cu care esti acum, poate din cauza ca ati fost desp o perioada s-a intamplata sa te atraga alt baiat...si daca si dupa ce reiei rel cu el, te atrage in continuare si celalalt. cere-i tu sa luati o pauza si incearca sa te hotarasti cu care vrei sa ramai de fapt. Bafta!

| Laila_3962 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. M-am hotarat ce voi face.Ana,ramona,tech' si cristiana-va multumesc mult. Datorita voua, am luat decizia corecta.
Alex-desi nu a fost cel mai dragut raspuns, m-a amuzat nespus.laughinglaughinglaughing