| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat de o luna jumate, sunt prima lui prietena, el este mai mic decat mine cu 2 ani (eu fac 19, el face 17 si nu ne deranjeaza diferenta de varsta pentru ca ne intelegem foarte bine).
Vorbeam intr-o seara de un coleg de la mine din clasa ca este cu prietena lui de 1 an si 2 luni si reactia lui a fost : cam mult timp. ( eu zic ca se referea ca ii mult timp cu aceeasi persoana).
Si l-am intrebat cum adica? Si nu a raspuns nimic concret, si-a dat seama ca a spus o prostie sau ca m-a deranjat si incerca sa minta.In fine.

In horoscop daca citesc despre el parca il descrie pe el in proportie de 95 %, gen aventurier, etc. (nu cred prostiile astea, dar se potrivesc chestiile).

Il mai tachinez cateodata ca mai greseste cand vorbeste si tot imi spune ca lasa ca te vad eu la BAC ( se refera ca vom fi impreuna si atunci ), si ca vrea sa imi cunoasca parintii si eu pe ai lui, dar sa mai treaca timpul.(mi se pare ceva normal)
Acum problema vine : suntem amandoi virgini si eu sunt pregatita demult, dar nu am gasit persoana potrivita. Nu am vorbit despre asta cu el, dar incet incet incepem.
Acum ca sunt cu el simt asta, ca e persoana potrivita, dar dupa chestia asta, care mi-a dat de gandit, trebuie sa ma mentin pe aceeasi lungime de unda ( sa nu mai pun suflet in continuare ).
Ce o fi fost chestia aia? S-o fi dat de gol? Ce sa fac? Ceva sfaturi, dar nu gen : desparte-te de el pentru ca e mai mic decat tine.Multumesc

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Poate ca el a spus "cam mult timp" referindu-se la acel baiat, poate ca il stie pe baiatul ala si crede ca nu e genul care sa stea atat de mult cu o fata. Nu stiu ce sa cred, dar asta poate fi una din variante. Poate nu a spus-o cu ''rautate'', doar ca i se pare mult si poate i-ar placea sa ajungeti si voi acolo. Legat de faptul ca simti ca e persoana potrivita... Nu te grabi, pentru ca sunteti impreuna de putin timp, asteapta sa mai treaca ceva timp si apoi vei stii daca e persoana potrivita sau nuhappy

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Poate doar a fost mirat ca ei sunt de 1 an si 2 luni si crede ca el nu ar rezista atat (apar ceruti si astea). daca nu tea inselat si se comporat frumos cu tine nu ai dc sa te desparti de el.

| alylove15 a răspuns:

Cred ca i se parea mult de cand sunt cei 2 impreuna... poate nu se astepta sa fi trecut atata timp.

Răspuns utilizator avertizat