| Horhe2883984921 a întrebat:

Salut, am 17 ani, prietena mea are 16, suntem de aproape un an împreună, ma gandesc sa ii spun sa ne începem viata sexuală, amândoi suntem virgini, care ar putea fi reacția ei, unde ar fi locul potrivit, cum ar trebui făcut și doare?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ItIsAlright a răspuns:

Eu cred ca inca e devreme pentru amandoi, dar iti voi da totusi sfaturi.
Nu ii spune. Fa-o ca treptat sa ajungeti acolo si fa-o sa aiba incredere in tine si sa se lase purtata de val. Nu stiu daca ati facut asta deja dar pana sa ajungi acolo, ar cam trebui sa faceti chestii intime gen, petting, sa incerci sa o exciti sarutand-o pe gat, sa incerci sa o dazbraci, macar pe jumatate. Urmatoarea data tot mai mult si mai mult, incercati sa atingeti organele celuilalt etc.
Abia apoi puteti discuta si sa o intrebi cum se simte si daca ar fi pregatita.
Ar putea reactiona in cateva feluri. 1. Va fi de acord cu anumite conditii, adica tu trebuie sa o asiguri ca o faceti protejat etc si ca nimic nu se intampla. 2. Nu va fi de acord pentru ca e prea devreme pentru ea.

La toate trebuie sa o faci sa aiba incredere, si dupa ce vede ca accepti sa ai rabdare cu ea, si dupa ce o satisfaci prin diverse moduri, ea e posibil sa vrea mai mult.
Locul potrivit - acasa la ea sau la tine cand se gaseste un moment potrivit. Daca nu exista momente potrivite ( gen parintii nu sunt plecati niciodata ), atunci nu aveti de ales, asteptati. Sincer nu sunt adepta sexului facut la petreceri/revelioane/casa prietenilor etc. Nu mi se par niste locuri in care sa o faci, mai ales prima oara. Trebuie sa fiti doar voi.

Doare? Da. Poate sa curga sau nu, sange. E posibil daca e incordata si nelubrifiata, neexcitata, sa nu o puteti face. De aceea trebuie sa faci un preludiu bomba cu sarutari pe gat sani, atinge-i des talia, coapsele, spatele, fundul. Apoi poti verifica daca e lubrifiata cu niste mangaieri usoare. Daca esti brutal cu degetele down there, doare. Apoi incerci un oral, pentru ca saliva e un bun lubrifiant, si treci la treaba. Sfat - daca ea sta deasupra e posibil sa reusesti mai rapid, pentru ca ea isi va lasa greutatea pe tine si vei intra mai usor.

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ați fi mai fericiți dacă ați face sex numai după căsătorie, păcatul curviei nu aduce binecuvântare peste viața nimănui.

| Celcestietot a răspuns:

Lasa frate fata, trebuie sa ia BAC-ul si sa intre la o facultate buna. Plus ca, nu ar trebui sa te risti, pentru ca (este dovedit) pe unele fete este o durere asa de mare precum o tepusa de-a lui Vlad Tepes si nu cred ca ai vrea sa sufere.

https://imgur.com/a/6RKpFvG

| Andreeush a răspuns:

Pentru ea cred că e cam prea devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, puteți să va începeți viata sexuala. Cât despre reacția ei. În prima faza o sa fie puțină durere, deoarece fiind prima data, cordonul vaginal se va rupe, astfel ea își va pierde virginitatea. O să curgă sânge (tin sa menționez ca există si excepții).
De asemenea, o sa se simtă ciudat fiind pentru amandoi prima dată. Comunicarea este de asemenea esențială înainte de primul act sexual.
Dacă vrei sa fi un romantic și să o impresionezi exact ca in filme, poti pregati o camera întunecată, pe pat să fie niște cearceafuri negre, iar singura sursă de lumină să fie mai multe lumânări parfumate.
Un alt lucru pe care este indicat să-l știi este ca ar fi mai bine sa vă goliți amandoi mintea si sa va lăsați purtați de pasiune.

Sper ca te am ajutat cu acest raspuns. Baftă!

| anamaria82726 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai uitat la prea multe filme. Mai mult de 15 ani nu ai. Sa stii ca sexul nu este asa in viata reala, imi pare rau sa te dezamagesc

| anamaria82726 a răspuns:

Stiu ca e mult ca sunteti de un an impreuna, dar totusi are 16 ani. E mica rau. Nu te poti baza doar pe chestia ca sunteti de un an impreuna. Ca ea ca fata la 16 ani nu e atat de dezvoltata si iti dai seama ca cel putin pe ea o va durea foarte tare. Ea fiind mica, amandoi fiind virgini nici nu stiu ce ar iesi. Si nu e o chestie care trebuie spusa, e o chestie care se simte. Daca stati impreuna totul se incepe cu preludiu si apoi o sa vezi daca vrea si ea sau nu

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Daca vrei sa ii sugerezi sa faceti sex reactia ei numai tu o stii ca voi sunteti in cuplu si tu o cunosti cel mai bine. Locul potrivit ar fi la tine acasa sau la ea acasa unde crezi tu de cuviinta ca e mai bine.Cum ar trebui facut? Pai eu ti-as sugera pozitia misionarului deocamdata. Daca doare? Pe tine nu, pe ea se poate sa o doara putin sau mai mult fiind la primul contact sexual.Multa sanatate!

| Anonimus107 a răspuns:

Nu sunt de acord! Sa ramaneti virgini pana la casatorie si apoi puteti sa faceti ce vreti! Nu mi se pare normal sa faci lucrurile astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimus107):

Nu văd de ce i-ai obliga. Până la urmă, intr o relație trebuie sa fi compatibil si la pat cu partenerul/partenera.

| Anonimus107 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne fereste! Ce mentalitate ai!

| queneen a răspuns:

Incerca sa vorbesti cu ea, sa o intrebi daca este pregatita sa faca pasul asta pentru ca la fete este importanta pierderea virginitatii. daca nu vrea, nu o obliga, poate nu este pregatita inca sau vrea sa mai astepte. daca totusi vrea puteti sa o faceti ori la tine acasa, ori la ea dar cand sunteti doar voi doi.
trebuie sa incepeti mai intai cu preludiu ca sa fiti amandoi excitati iar dupa puteti trece la treaba.
trebuie sa incepi incet fiindca amandoi sunteti virgini iar la fete cand se rupe himenul doare foarte tare dar depinde fiindca daca este foarte excitata si nu se gandeste la durere nu va simti durerea atat de intens insa va curge ceva mai mult sange, iar daca ea nu este excitata bine va simti durerea dar in schimb ii va curge mai putin sange (cateva picaturi)