| wanda a întrebat:

Sunt cu un baiat de vreo lunahappy dar nu imi mai place de el pur si simplu nu imi mai place... aaa am uitat sa spun ca nu stam in acelasi oras si ne vedem foarte rar
cum sa ii spun ca nu mai vreau sa fim impreuna?
mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| κίllą a răspuns:

Si eu am pus o data intrebarea asta. Uite ce raspuns am primit (si ma ajutat foarte mult): Vorebesti cu el sincer si ii spui, o sa sufere at. apoi o sa'i treaca dar daca il minti sau ii ascunzi sau mai stiu eu ce, nu numai ca o sa sufere dar o sa te si urasca.Deci sfatul meu vb cu el si ii zici frumos ca din pacate nu-l mai iubesti ca pe un iubit da il apreciezi ca persoana si ca merita o persoana care sa-l iubeasca mai mult decat il poti iubi tu.
Sper sa te ajute. Pe mine ma ajutatwinking

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cel mai bine ar fi sa porti o discutie serioasa cu el in care sa ii spui ce simti, cred ca va aprecia sinceritatea ta, poate pe moment se va simti aiurea, dar apoi va realiza ca e mai bine pentru amandoi, daca nu il iubesti, nu are rost sa va amagiti amandoi, fiecare sa isi vada de viata lui, dar sa fi sincera cu el, gasesti tu cuvintele potrivite la momentul potrivit, propune-i sa fiti amici.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spue-i in fata! Dar minte-l si tu putin ca nu e prea frumos ca dupa o luna sa iti zica cineva ca nu ii place de tine!

| Bacemi a răspuns:

Ii spui sincer ca nu vezi vreo sansa ca relatia sa mearga. Ii spui ca nu e ce iti doresti tu momentan. Trebuie sa fii sincera cu el. Asa e cel mai corect. Eu asa am procedat de fiecare data si fostele iubite au apreciat acest lucru.

| Alisa a răspuns:

Spune-i ca nu mai are rost sa continuati relatia, avand in vedere ca sunteti la distanta si sentimentele tale s-au racit fata de el.

daniela
| daniela a răspuns:

Simplu si deschis pe net. E pacat sa contiunui asa ceva numai de amorul artei.

| ÅñdRa a răspuns:

Spune-i ceea ce simti tu cu adevarat, chiar pe moment il va durea cu timpul isi va da seama ca ai avut dreptate si poate ca iti va multumi intr-o zihappy

| marcelan25 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui personal, "face to face". Succes!

| andreea7520 a răspuns:

Pur şi simplu îi spui aşa: Nu te plac! Nu simt nimic pentru tine! Nu mai vreau să fim împreunăbatting eyelashes! Îţi găseşti tu cuvintele atunci, nu trebuie să-ţi spunem noi ce să-i zici, îi spui pur şi simplu adevărul!batting eyelashes

| myrazvy a răspuns:

Foarte frumos, ii spui in fata si pleci, adevarul doare pe moment dar nu lasa urme adanci ca minciuna si inselatul

| Simonaa5 a răspuns:

Sunal,, sau cel mai bine e sa va vedeti fata in fata si spune-i cu nu simti nimic pentru el si poate te va intelege

| ;x;x[:>] 0mYss [:>];x;x a răspuns:

Foarte simpluu... direct si fara scuze.
Nu mai merge si gatha...