| daniela_7403 a întrebat:

Vreau sa plec cu iubitul la oras sa stam impreuna o luna, dar stiu sigur ca parintii sint contra, nu stiu cum sa le spun, voi ce ma sfatuii?

4 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Eu cred ca atunci cand tu impreuna cu cineva te poti intretine financiar decizi cu privire la viata ta. Pana cand nu esti pe cont propriu financiar te subordonezi cerintelor lor.

| Mixed a răspuns:

Buna ...in primul rand depinde si de vasrta ta! daca ai 15-16 ani ...sa nu te astepti ca iti vor zice "da du-te " parintii tai au o responsabilitate...winking daca ai peste 17-18 ani... da ...incearca sa vb cu parintii tai...happy :* sper sa ii convingi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai 20 de ani, esti capabila sa infrunti problema cu maturitate, daca vei reusi sa le dovedesti parintilor tai ca esti cu capul pe umeri, sunt convinsa ca te vor intelege. Te vor intelege in cazul in care il accepta pe iubitul tau, daca au un dinte impotriva lui...nu cred.

| daniela_7403 explică:

Am 20