| tocxsickid989toxic a întrebat:

Sunt cu un baiat (eu a6a, el a8a) Parintii mei nu sunt de acord cu asta pentru ca il considera prea mare, chiar daca eu am 13 ani si el 14. In ultimul timp nu m-au mai lasat sa merg nicaieri cu el. Nu stiu de ce. Eu sunt cu el de aproximativ un an, iar la inceput parintilor mei le-am facut cunostinta cu el si mi-au spus ca e un baiat super OK. El sta in acelasi cartier cu mine, iar vara mereu stateam cu el pe-afara.
Nu suport faptul ca paintii mei imi interzic sa stau cu el pentru ca eu chiar simt ceva pentru el.
Cum as putea sa-mi conving parintii sa ma lase sa fiu cu el?

3 răspunsuri:
| BlackRose08 a răspuns:

Wake up! Esti clasa a 6 a, lasa tu probleme astea cu baietii pe mai tarziu, nu crezi ca e cam devreme? Esti totusi mica.

| emilitalia a răspuns:

De ce nu faci tu o sedinta mica seara cu parintii tai si clarificati situatia!? Comunicarea este sfanta in viata asa ca ia inima in dinti si vorbeste cu ei prieteneste. Oricum nu ai ce pierde asa ca...Bafta.