| xDyanne a întrebat:

Buna nici nu stiu cum sa incep sunt plina de nervi e vara am 14 ani si ma lasa afara doar pana la ora 22:00 si vreau mai mult, nu mai suport toti prieteni sunt afara, de exemplu ieri a fost o petrecere si nu mau lasat doar pana la 22:30 si mam facut de rusine si in fata prietenului meu ar vrea sa ste mai mult cu mine si simt ca il pierd dar il iubesc foarte mult, si credeti-ma stateam ep blacon si plangeam. Cum sa-i conving sa ma lase mai mult afar pliz ajutor...

Răspuns Câştigător
| HailMary a răspuns:

Nici pe mine nu ma lasau inainte.
De la un moment dat am inceput sa nu mai ies aproape deloc si stateam mult la calc.
Ca sa ma socata din casa ma lasau mai mult pe afara si acu nu prea am limita de timp doar trebuie sa le zic cand vin in casa.

Ex: Vin la 23:00, daca nu vin pana in ora aia ii sun eu pe ei sau ei pe mine si le zic ca mai stau.

Vorbeste cu ei, daca tot nu merge "amana" tu adica cand te cheama in casa spune-le ca mergi dar mai stai juma de ora. Asta doar in cazu in care sunt mai intelegatori si nu se supara repede ca dupa aia s-ar putea sa nu te mai lase deloc

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Doamne, avem același caz straight face
Părinții mei (mai ales maicămea) este obsedată de chesti de-astea. cum ar fi răpirile de copii, perverșii etc. și mai mult de 22:30 nu mă lasă să stau afară.

De multe ori am plâns și m-am certat cu ea pe tema aceasta, dar mi-am dat seama că dacă mă cert cu maicămea în-continuarea, poate o să mai reducă din timpul pe care îl am voie afară, așa că mă mulțumesc cu acest program.

Și eu am un iubit, și îl iubesc foarte mult, dar și eu. simt că îl pierd. sad
Off. trebuie să stau mai mult cu el p-afară. obligatoriu.

| loveyou99 a răspuns:

Esti fata, ai 14 ani... parintii tai vor sa te protejeze. Cand o sa ai o alta varsta o sa stai mai mult. Sora mea mai mare a avut aceas problema, si a acceptat asta pentru ca era spre binele ei. Asta trebuie sa intelegi si tu, ei nu incearca sa te faca de ras, sau sa te pedepseasca. Ci vor sa te protejeze :*
Succes love struck

| FadetoBlack a răspuns:

Bună
au făcut chestia asta pentru că încearcă să te protejeze.
Aş zice să te resemnezi, când o să fi mai mare o să te lase...
Numai bine!

| Andrush1796 a răspuns:

Si eu am 16 ani si la 23 trebuie sa intru in casalaughing) ma rog..nu intru in casa la ora aia pentru ca ai mei sunt in alta tara, si habar nu au ei cand intru, dar totusi..ar trebui sa le spui ca nu au motive sa-si piarda increderea in tine,si ca esti fata cu capu pe umeri,spune-le ca si prietenele tale stau mai mult, in plus.e cald in casa, afara e racoare, ce faceti altceva in afara de vorbit, ras, bla bla! big grin baftaa:*