| lorykiss9710 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Sunt de 2 luni cu un baiat la care am inceput sa tin enorm.Stiu ca timpul este scurt dar il cunosc de mai de mult iar povestea este lunga.In primele 2 saptamani as fi putut sa jur ca nu este adevarat.Il consideram baiatul visurilor mele si ca nu am sa mai intalnesc pe nimeni ca el. Apoi usor, usor el a facut ceva ca dintr-o data sa-l plac si mai mult.Ideea este ca ma tine la distanta.Are rare momente in care este tandru si ii place sa fie rece ceea ce ma face sa sufar dar sa tin si mai mult la el.L-am intrebat de sute de ori daca vrea sa renunte la mine dar mereu imi aduce aminte de un lucru pe care mi l-a spus la inceputul relatiei. "Orice s-ar intampla,indiferent de situatie, nu vreau sa renuntam niciodata!".Imi aduc aminte cuvant cu cuvant si nu pot sa uit.Dar sufar mult pentru ca el este rece cu mine.Si culmea este ca am incercat sa fiu si eu la fel si nu a functionat decat pentru 3 zile.Pentru ca tin atat de mult la el in cat nu ma lasa inima.Si isi da seama imediat cand incerc sa fiu indiferenta iar el imi spune: "Nu m-ai incerca sa pari indiferenta pentru ca nu-ti sta bine". Si tot incerc mereu dar ma gandesc non-stop la el si mereu vreau sa-l sun si sa vorbesc cu el. Ce sa fac? Macar daca nu-l apropii pe el sa incerc eu sa devin mai rece, apoi poate poate va veni el.Va rooog! Vreau sfaturi. Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| danielutzica a răspuns:

Nu pot sa-ti zic sa renunti la relatia ta! Asta doar tu poti sa decizi. Daca poate te vei raci fata de el si nu-l vei mai cauta non-stop, isi fa pune un semn de intrebare. Daca si atunci se va comporta ca si acum, ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare: daca merita sau nu sa continui.

6 răspunsuri:
| danielutzica a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu el, sa-i spui ca atitudinea lui te supara? Poate asa e felul lui si nu-si da seama. Cel mai bine e sa comunici cu el!

| lorykiss9710 explică (pentru danielutzica):

Am incercat si el face ceva de genul...mda,sigur,cum zici tu...e foarte indiferent

| danielutzica a răspuns (pentru lorykiss9710):

Atunci insista sa vorbesti sau eventual cand vezi ca se poarta asa, fa pe suparata cu el. Poate asa va reactiona.

| lorykiss9710 explică (pentru danielutzica):

Am incercatcryingsi fara rezultat e incapatanat si nepasatorcrying

| danielutzica a răspuns (pentru lorykiss9710):

straight face Daca nici asa... incearca sa fi indiferenta mai mult timp chiar daca tii enorm la el

| lorykiss9710 explică (pentru danielutzica):

Sau sa renunt eu? Poate nu tine la mine

| danielutzica a răspuns (pentru lorykiss9710):

Nu pot sa-ti zic sa renunti la relatia ta! Asta doar tu poti sa decizi. Daca poate te vei raci fata de el si nu-l vei mai cauta non-stop, isi fa pune un semn de intrebare. Daca si atunci se va comporta ca si acum, ar trebui sa-ti pui un semn de intrebare: daca merita sau nu sa continui.