| ruxandra_2008 a întrebat:

Sunt foarte confuza... straight face Persoana pe care o iubesc cel mai mult si pentru care am facut orice acum m-a pus sa aleg intre prietenii. Gen el are un grup si eu un alt grup, eu sunt bine primita, toti imi sunt prietenii si mi-a spus aseara ca am ibine ma lasa in lumea mea ca eu cu prietenii mei ma simt bine si ca el nu vrea sa fie un obstacol.De atunci sunt numai pe ganduri m-am dus la cea mai buna prietena a mea si am rugat-o sa ma inteleaga i-am explicat ca am nevoie de ea si ea mi-a spus ca in asa ceva nu ma poate sustine ca noi ramanem prietene ne vedem astea dar... ea nu ma poate intelege si nu ma poata sustine.Nu stiu ce s afac ma simt la fel de bine in ambele grupuri mi-as dori sa fim iar totzii crying Voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Intr-o relatie nu trebuie sa renunti la prietenii tau trebuie sa iti gasesti timp pentru toti.Fa-l iubitul tau sa se simta un pic mai important ca prieteneii tai pentru a fi mai linistit si spune-i ca el este important pentru tine dar asta nu inseamna sa nu mai ai prieteni.Baftahappy

3 răspunsuri:
| KellyK13M a răspuns:

Daca te simti bine si in grupul lui du-te acolo!

| claudia01 a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa alegi, intreaba-ti prietenul daca nu cumva are o alta problema si cauta motiv de despartire. Daca nu easta atunci trebuie doar sa-ti organizezi mai bine timpul sa nu neglijezi pe nimeni, mai ales pe cei importanti. Bafta

| icestone a răspuns:

Nimeni in aceasta viata nu te poate obliga sa faci ceva, nimeni.
tu iei deciziile pentru viata ta.
daca tu crezi ca trebuie sa tii legatura cu ambele grupuri atunci asta faci (chiar daca te vei desparti de el, chiar daca) el nu te poate obliga sa fii cu cine nu vrei sau sa nu fii cu cine vrei asta deja inseamna manipulare iar daca tu te lasi manipulata o doar problema tawinking