| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu parerea voastra.Am 2 prietene. Tin foarte mult la amandoua, insa ele intre ele nu se inteleg deloc si eu nu mai stiu ce sa fac. Una imi sp sa stau cu ea, cealalta sa stau cu ea si eu mereu sunt confuza. Poate o sa imi sp ca trebuie sa le fac sa se inteleaga dar asta am incercat de foarte multe ori.Am vb cu amandoua, le-am pus fata in fata, le-am explicat ca vreau sa se inteleaga dar nimic. Oare trebuie sa aleg una dintre cele 2? Sau ce trebuie sa fac?

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Dragul meu, scuze ca te intreb dar esti cumva musulman? Numai aia au mai multe femei, tu desigur vei fi obligat sa renunti la una din ele, daca nu te hotarasti s-ar putea sa ramai fara amandoua, se vor satura de situatia asta si te vor parasi.Parerea mea este sa te decizi cu care din ele vrei sa ramai, altfel nu vei ajunge la nimic, numai cearta si probleme vei avea de pe urma celor doua.Bafta multa.

mlm
| mlm a răspuns:

Dragul meu,scuze ca te intreb dar esti cumva musulman?Numai aia au mai multe femei,tu desigur vei fi obligat sa renunti la una din ele,daca nu te hotarasti s-ar putea sa ramai fara amandoua,se vor satura de situatia asta si te vor parasi.Parerea mea este sa te decizi cu care din ele vrei sa ramai,altfel nu vei ajunge la nimic,numai cearta si probleme vei avea de pe urma celor doua.Bafta multa.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Esti fata nu? thinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Esti fata nu? thinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Scz ca am trimis de 2 ori dar nu stiu ce se intampla de merge asa greu thinking

auran
| auran a răspuns:

Daca ele nu se inteleg, inseamna ca nu-ti pot fi nici prietene (uneori trebuie sa mai faci si compromisuri daca tii la o persoana - indiferent daca iti este amica, prietena sau iubit/a) si decat sa alegi pe una dintre ele mai bine iti faci alte prietene.

| dulshe a răspuns:

@mlmhee hee Cred ca este fata, si are 2 prietene in sensul de amice.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Pai in prima instanta, daca nu vor sa vb una cu cealalta, treaba lor, nu trebuie sa te afecteze cu nimic, si nici sa alegi pe una din ele. vorbeste cu fiecare-n parte ce ai nevoie si atat.nu te da la barfa cu una despre cealalta ca poate pici la mijloc si ramai fara niciunatongue bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In acest caz trebuie sa te hotarasti, ori stai cu una din ele, ori renunti la amandoua, ca dupa cum vad alta solutie nu ai.

| ione_4523 a răspuns:

Eu zic ca ar trebuie sa renunti la amandoua daca vrei si le doresti binele la amandoua... dupa aia isi doresc una la alta raul si nu se vor mai intelege la fel, nici pe aproape depinde si ce persoane sunt