| catalinaloredana a întrebat:

Sunt foarte geloasa pe prietenul meu si nu am deloc incredere in el.de cate ori iese cu prietenii il sun din 10 in 10 minute straight face si daca nu raspunde intru in panica si incep sa ii dau tot felul de mesaje cu " de ce nu raspunzi" si alte chestii crying. Aceasta neincredere vine de la o faza foarte urata pe care mi-a facut-o in trecut cu verisoara mea(si-a dat intalnire cu ea sad si faza urata e ca au aflat si parintii mei si nu vor sa mai auda de el) tin sa mentionez ca inainte de asta nu eram deloc geloasa...ma rog cu verisoara mea nu mai vorbesc dar pe el l-am iertat cu greu dupa ce s-a rugat de mine sa-l iert ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine si ca nu stie ce a fost cu el atunci. L-am iertat dar nu mai pot sa am deloc incredere in el. eu nu stiu ce sa fac simt ca nu o sa am niciun viitor cu el pentru ca parintii mei nu-l mai vor ei cred ca m-am despartit de el de atunci. dar nu pot sa ma despart de el pentru ca il iubesc sad crying voi ce sfat imi dati? ajutati-ma pentru ca nu stiu ce sa fac crying multumesc
P. S avem 1 an si 3 luni impreuna

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa-l in pace, despartiti-va. Evident nu e pic de dragoste in relatia voastra (el te inseala, tu il batjocoresti). Va pierdeti timpul degeaba cand ati putea fi fericiti singuri sau cu un partener/partenera potriviti.

| mgtow a răspuns:

Daca odata a dato-n bara o va face din nou, ai sa vezi tu, si o sa capeti mai multa incredere pentru ca din esecuri prinzi experienta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Greseala lui si gelozia ta o sa duca la despartire cat de curand.Tu cu neincrederea, el cu exasperarea la care il supui cand il controlezi.

| gigiro a răspuns:

Uite cum poti sa inveti ceva de la viata.Tot asa se inampla si cu parintii, odata ce ai mintit, nu mai au incredere in tine si incep cu supercontrolul si celelalte.Crezi ca faci bine, controlandu-l ca la politie? Aceasta nu e dragoste.e regim comunist!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

@lastman024 cred ca ai vrut sa spui ca nu stii cum il suporta ea pe el.

| ionut7782 a răspuns:

Unde nu este incredere si iubirea va disparea.in plus ai si parinti tai impotriva lui.eu zic saa il uiti si sa iti faci alta relatie. daca a facut-o odata si l-ai iertat o va face si a doua oara.stii cum e vb aia e greu pana ii dai prima palma la o femeie ca a doua vine de la sine.deci nu mai are rost.vei deveni si mai geloasa si ceilalti parteneri nu vor mai accepta atata gelozie.si de ce sa suferi pe viitor pentru baiatul asta.e treaba ta.dar tu vei avea cel mai mult de suferit din toate situatiile.succes

| ema69 a răspuns:

O relatie de iubire se bazeaza pe incredere,respect, etc iar la voi nu se prea vad.El daca te-ar iubi nu te-ar insela, tu daca ai avea incredere in el nu l-ai stresa atat...Sincer nu va vad impreuna mult timp.

| effect a răspuns:

Incearca sa nu disperi, si eu sunt o fire foarte geloasa si asta arata normal si dragoste dar binenteles nu trebuie niciodata exagerat :-)Incearca sa gandesti ca daca are sa te insele, te inseala fara ca tu sa afli vreodata iar daca te iubeste iti este mereu fidel. Daca tu esti 100% sigura ca el tine la tine trebuie sa incerci sa ai incredere in el.E urat ce a facut el si poate a avut doar o scapare, dar tine minte ca minciuna are picioare scurte si daca te va insela vreodata tu vei afla.Nu te mai stresa din cauza asta gandeste te ca daca e sa nu te insele, nu te inseala, daca vrea tu nu poti impiedica asta :-)multa bafta si sa mi spui ce mai faci:-)

| paynehunter a răspuns:

Despartete de el

| Dyony01 a răspuns:

Eu cred ca tii asa d mult la aceata persoana incat iti este asa d frica sa nu-l pierzi asa ca ai ajuns sa fii geloasa, eu cred ca nu trebuie sa fi asa geloasa incat sa-l suni din 10 in 10 minute, mai bine lasa-i si un pic de libertate.si incaq ceva daca il iubesti si el t iubeste sa nu va despartiti, tu nu ai incredere in el poate pentru simplu fapt ca esri geloasa foc, ori acl baiat este foarte frumos si destept si crezi ca multe fete vrea sa-i cucereasca inima, te sfatuiesc sa-l tratezi cum t trateaza el p tine, sa-i vb cum iti vb el cu tine, si sa nu faci niciodata cu primul pas adica daca va certati sa nu vii uh sa-i crei iertare asteapta sa vezi daca lui ii pasa d tine... sper ca tgeam ajutat, t pup spper sa iti recapeti increderea in el si sa va iubiti mult

| Dyony01 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru voi. dar nu cred ca o sa se schimbe. eu iti dau un sfat fa ce iti zice inima, sau trateaza-l cum te trateaza el p tine, respingel si nu-l mai cauta lasa-l p el sa faca primul pas, :* t pp ai grija d tine :*

| Andrulica a răspuns:

Alexandra nu vreau sa-ți stric visele dar dacă a facut-o odată ar să o faca incă de 10 ori și tot asa?!

Asta mai e relație?happy

Fără încredere nu e nimic! E totul egal cu 0

Știi am ajuns la concluzia că nici un băiat nu știe să își aprecieze iubita, iar cei care o fac sunt luați de proști!

În finerolling on the floor!

| lastman024 a răspuns:

Eu nu stiu cum el te suporta.

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Nu mai ai incredere il el pentru ca poate ai sentimente pentru acest baiat si iti e frica sa nu-l pierzi.Este normal asta...un sfathappy ai mai multa incredere in el

| Heath a răspuns:

Iti bati capul degeaba. Sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cu el daca esti naiva.sa fiu bland.ce vrei tu mai mult de atat? sa se culce cu una si tu sa-i tii ouale in mana? la cat il iubesti cred ca ai fi in stare sa o faci si pe asta. dupa aia poate le aduci si cafeaua la pat.