| catalinaloredana a întrebat:

Sunt foarte geloasa pe prietenul meu si nu am deloc incredere in el.de cate ori iese cu prietenii il sun din 10 in 10 minute si daca nu raspunde intru in panica si incep sa ii dau tot felul de mesaje cu " de ce nu raspunzi" si alte chestii. Aceasta neincredere vine de la o faza foarte urata pe care mi-a facut-o in trecut cu verisoara mea(si-a dat intalnire cu ea si faza urata e ca au aflat si parintii mei si nu vor sa mai auda de el) tin sa mentionez ca inainte de asta nu eram deloc geloasa...ma rog cu verisoara mea nu mai vorbesc dar pe el l-am iertat cu greu dupa ce s-a rugat de mine sa-l iert ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine si ca nu stie ce a fost cu el atunci. L-am iertat dar nu mai pot sa am deloc incredere in el. eu nu stiu ce sa fac simt ca nu o sa am niciun viitor cu el pentru ca parintii mei nu-l mai vor ei cred ca m-am despartit de el de atunci. dar nu pot sa ma despart de el pentru ca il iubesc voi ce sfat imi dati? ajutati-ma pentru ca nu stiu ce sa fac. Am mai pus intrebarea o data pentru ca vreau mai multe raspunsuri... multumesc

P. S avem 1 an si 3 luni impreuna

11 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Foarte complicat! in aceaiashi situatzie sunt si eu doar ca nu exagerez cu telefoanele asa.sunt d parerea ca odata c ti-ai pierdut increderea intr-o persoana va fi foarte greu sa ti-o recastigi.
el, poate, si-a dat seama cat a gresit si de aia ti-a mai cerut inca o sansa.cred ca exagerezi cu telefoanele,stiu cum e sa nu ai incredere,dar gandeste-te ca odata s va obosi si el d crizele tale,oricat d mult te-ar iubi si dupa c il vei pierde cu adevarat iti vei da seama ca merita mai mult sa ai incredere il el(cred ca intelegi c vreau sa sp).
eu incerc d fiecare data cand nu e cu mine sa ma gandesc la momentele frumoase dintre noi,cateodata imi iese.o mai dau si eu in bara cateodata,imi iarta exagerarile mele dar ma gandesc pana cand?
fa si u ca mine! lasa dragostea libera, daca e a ta s va intoarce, daca nu inseamna ca nu a fost a ta niciodata.gandestete ca nu poti tine o persoana cu forta langa tine,gandeste-te ca o data s satura d mofturile tale.c vei face atunci?
incearca sa ai mai multa incredere in el(stiu ca e greu)dar e unik solutie in caz ca nu vrei sa s termine. punete in locul lui,sa fi gresit u, j sa exagereze el cu telefoanele, cum ai reactziona?

| Sweet111 a răspuns:

Buna!
heyy leapadal. nu astepta sa va sfaditi mai tare ca pe urma tot tu ai sa suferi.credema nai sa ai nici un viitor cu asa idiot.asa am patit si eu si stiu cum e numai isi batea joc iar cind eu i-am spus gata pin aici punem punkt relatiei si atunci sa facut ca nu stiu ce si ca sal ert. dar eu n-am fost prostuta tongue si l-am lasat caci imi facea la fel cum si tie prietenul tau! si daca tea tradat odata de ce n-ar faceo si a doua oara.asa ca nu ai incredere. mergi mai departe vei gasi vreiun baiat de treaba din toata lumea astawinking nu fi prostuta! ai grija de tine nu-l lasa sa-si bata joc!
Multe succese! pa pa kiss sa ai grija de tine! wave

| virusake a răspuns:

Esti retardata nu geloasa.
Daca nu vrea sa raspunda e treaba lui. Eu te-as baga in pzda matii cu tot cu anul ala si cele 3 luni "impreuna", care nu inteleg in ce fel au fost impreuna (poate cu sila), de moment ce el trebuie sa dea raportu.
Get a real life!

| virusake a răspuns:

E specific pentru un copil prost. Asta e, nu te-a dus capu de mai mult.
In orice caz, cum s-a mai spus, vezi-ti de treaba si lasa copilariile astea.
Un salut de la virusake pentru mama ta. :*

| virusake a răspuns:

Te rog, oferta si tu pe acest site 890 de raspunsuri dintre care 126 sa fie exact pe subiect si sa constituie rezolvarea problemei respective si mai vorbim. big grin
Pana una alta tu te faci de cacao ca o disperata care n-are alta treaba decat sa isi terorizeze prietenul. laughing
Hai scuteste-ma. End of offtopic. Continuati cu sfaturi, eventual daca stie cineva numarul unui psiholog bun il rog sa i-l lase aici. Are nevoie.

| boboletzo a răspuns:

Si eu sunt geloasa.si nu ma pot desparti de el,dupa ce mi-a gresit de multe ori,dar poate relatia e deja o obsesie, si in cazul meu si al tau, poate e vorba de obisnuinta...

| georgy7165 a răspuns:

Daca nu mai ai deloc incredere in el ar trebui sa va despartiti ca oricum fericiti nu mai sunteti impreuna.Si punte-te in situatia lui:daca el te-ar suna din 5 in 5 minute sa te controleze nu ai ajunge sa te saturi la un moment dat? Lasa gelozia ca nu e buna.

| catalinaloredana explică:

@virusake retardata e ma.ta.winking

| catalinaloredana explică:

@ virusake esti vai de capul tau dar bine ca nu ma pun la mintea prostilor.

| Pinki_3349 a răspuns:

Draga Alexandra, daca te iubeste asa de mult cum zice ar trebui sa fi linistita, degeaba il suni din 10 in 10 minute(poate duce la o despartire crunta) pur si simplu o sa il faci sa nu te mai iubeasca. Daca te-a inselat mie nu mi se pare un om cu bunul simt ba chiar din contra,urasc genul acesta de oameni,intr-o relatie increderea este o fundatie fara de care nu se poate construi nimic, degeaba il iubesti mult de tot vorba aia "PANA LA DOAMNE DOAMNE SI IANPOI" daca nu ai incredere in el. Iubestel dar fi cu bagare de seama, iar daca se mai intampla sa te insele stai linistita, mai are balta peste.Eu chiar cred ca un om se poate schimba (mai ales daca iubeste si este iubit), sper sa nu te mai insele si tu sa nu fi atat de geloasa si nu uita ce ti-am scris pentru ca sunt lucruri folositoare.

| Thea a răspuns:

Eu zic sa-i lasi putin soati, nu iincerca sa il sufoci. daca intr-adevar tine latine asa cum iti spune nu se va intampla nimic.dar daca il sufoci cu intrebari si apeluri sa-r putea sa simta nevoie sa ia o gura de aer. daca dfaci asta poate chiar il povici sa puna capac reletiei voastre bune si frumoase, ba chiar mai rau sa te insele