| oanaade a întrebat:

Sunt foarte indragostita de fostul meu iubit, dar el nu mai vrea sa ne impacam pentru ca spune, ca dupa ii dau papuci una doua. Il iubesc foarte mult. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau si-a pierdut increderea in tine sau nu mai vrea sa va impacati.
Spune-i ca trebuie sa vorbiti serios si fixeaza o intalnire,numai pentru asta,fara sa-i spui motivul,refuza sa-i dai orice amanunt inainte.
Si,cand va vedeti,spune-i clar ca-l iubesti si vrei sa va impacati,nu ai vreo intentie sa-ti bati joc,nici nu faci glume,sa se hotarasca,pentru ca e ultima oara cand il rogi!
Si,lasa-i timp de gandire.
Sper sa inteleaga si sa va impacati,ori se teme,ori se joaca,nu stiu care e adevarul,dar sper sa se teama, daca se joaca, nu e bine.
Sa ne spui ca v-ati impacat!happy

4 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Daca chiar il vrei inapoi, fa totu, iubirea are privilegii

| MishikiCrisy a răspuns:

Insista si asta e o strategie clasica care trebuie sa mearga: stai fix langa el si dupa ce i-ai zis ca vreti sa fiti din nou impreuna spui un "te rog" lung si te uiti fix in ochii lui, trista cu privirea acea de catelusi, daca curg si cateva lacrimi atunci e foarte bine!

| Rogzane a răspuns:

Ca sa iti pot raspunde, lamureste-ma de ce el spune ca ii dai papucii una doua? Pentru ca asta poate fi un pretext ca sa scape de tine.

| stanion a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ceea ce simpti pentru el si daca mai are un gram de iubire pentru tine, se va intoarce la tine. doar daca nu i-ai gresit si l-ai ranit foarte tare. stii, si baieti au sentimente...