| coco64 a întrebat:

Sunt foarte ingrijorata. Luna trecuta, imi intarziase ciclul 4 zile.Am facut 3 teste barza, din care doua au iesit negativ si unul pozitiv. M-am speriat ingrozitor, mai ales ca eu mereu folosesc prezervativ. A doua zi, m-am dus sa imi fac analiza de sange pentru sarcina. A iesit negativ.Coincidenta a fost ca in ziua aceea sa imi vina menstruatia. Insa acum, luna asta, cand nici macar nu am avut contact sexual, iar imi intarzie.Deja este a 7a zi. Ma tem sa nu fi fost luna trecuta gravida, sa fi avut sarcia extrauterina si aia sa imi fi gresit analiza de sange. E posibil?

5 răspunsuri:
| denylov3 a răspuns:

Ei bine s`ar putea sa iti intarzie doar cam in aceeas situatie am fost si eu iar in luna incare tie pana scum ti-a intarziat 7 zile mie nu mi-a venit deloc dupa care mi-a venit regulat. Deci nu prea cred sa fi insarcinata. Succes

| coco64 explică (pentru denylov3):

Dar de ce sa nu imi vina? care sa fie cauza?

| denylov3 a răspuns (pentru coco64):

Pai nu stiu. exact dar lucrul acesta este normal mai ales daca ai un contact sexualwinking

| coco64 explică:

Din cate stiu prezervativul nu era spart, dar da, luna asta am avut candida. E posibil sa nu mi mai vina ciclu de la asta?

| Ionelaa25 a răspuns:

Daca folosesti prezervative nu ai de ce sa iti faci griji( doar daca s-au spart) tu stii mai bine, poate iti intarzie din cauza unor probleme de sanatate, eu asa patesc in fiecare luna.