| Qmls12 a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata care se indoieste de mine ca inca ma mai gandesc a fosta mea prietena. Cum ii demonstrez ca pe ea o iubesc?

Răspuns Câştigător
| Rauldor a răspuns:

Cum se manifestă îndoiala ei, prin cicăleală, prin tăcere, prin acuze? De unde-i vin aceste gânduri, prin ce îţi dă de înţeles sau prin ce îi dai tu de înţeles că te mai gândeşti la fosta ta prietenă? -pe principiul nu iasă fum fără foc..Nu cumva faci comparaţii cu fosta? Adică sunt mai multe aspecte, cele înşirate sunt simple presupuneri, adică eu nu am de unde să ştiu.La întrebare răspunsul este, hai că nu-i aşa de greu să-ţi răspunzi şi singur... prin fapte.Dar dacă este foarte geloasă şi posesivă după toate demonstraţiile de iubire pe care i le arăţi, las-o baltă, căci nu poţi să stai cu o asemenea femeie.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acest comportament de neincredere se poate datora fie ca urmare a unor gesturi/purtare de a ta si in acest caz in timp se va convinge ca greseste sau este geloasa si in acest caz iti va fi practic imposibil sa-i dovedesti contrariul indiferent de modul de a te purta in prezent sau in viitor.

| mihai69 a răspuns:

Nu ai ce să-i demonstrezi. Îi spui că ori are încredere, ori vă despărțiți, că n-are rost să-ți facă zile fripte pe ce visează ea.

| neutrino a răspuns:

Iubeste-o pana cand nu se mai indoieste!

| MskDesign a răspuns:

O relatie este bazata pe incredere.Nu trebuie sa ii demonstrezi nimic.

| grab a răspuns:

Se zice ca nu e foc fara tigara, nici sticle fara pahare. cred ca i-ai dat tu motive sa creada asta, adica ai mentionat locuri si intamplari din fosta relatie care au facut-o sa se gandeasca la cealalta. vorbeste numai la prezent si numai cu NOI in propozitie de acum incolo si o sa inteleaga... happy succes!

| NameHarris a răspuns:

Increderea se castiga in timpwinking

| Brotacel12 a răspuns:

Deci in primul rand sa nu aduci niciodata vorba de fosta, dar niciodata. Sa nu prea te vada cu fosta iubita ta, sa fii atent cu ea sa fii dragut, sa o ajuti, sa fii acolo cand e suparata, sa-i oferi timp stand cu ea, o sa isi dea seama ca nu o mai placi pe fosta!

| Qmls12 explică:

Mutumesc mult, si au fost cateva conversatii despre foata laughing