| anonim_4396 a întrebat:

...credeti ca ar mai fi sperante sa ma impac cu fosta prietena? am fost 3 ani impreuna, mama ei nu a fost niciodata de-acord,asa ca si-a luat inima in dinti, si i-a impus sa ma mai vada vreodata...am fost primul si singurul ei prieten deocamdata,ea la fel pentru mine,insa mi-e teama si ma gandesc la ce-i mai rau, cu toate ca spune ca nu va mai fi cu nimeni vreodata..astept pareri, multumescwinking

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Daca e o fata buna, cred ca va renunta la deciziile parintilor iei, si va veni la tine, dar depinde si varsta voastra... eu sincer nu mai cred in fete bune, fiecare fata nu da 2 bani pe un baiat acum daca nu le convine ceva la el imediat il schimba...e trist, ca sa ajuns asa de departe, si tare ma gandesc ceo sa faca ele cand imbatranesc.In concluzie, mai caut-o dar daca poti sami spui si varsta voastra as putea sa va ajut mai bine.

| cRistiNeL21989 a răspuns (pentru heartslow):

Eu 22, ea 20winking am nr ei,si id,dar nu prea vorbim, si cand o facem, nu e bine, nu pot discuta nimic serios, spune ca ar vrea dar nu e dupa ea..nu cred ca la 20 de ani se mai poate spune asta, si eu imi iubesc mama, o respect, dar nu-i permit sa se amestece sau sa ia decizii in locul meu, cand e vb de viata mea privata

| heartslow a răspuns (pentru cRistiNeL21989):

Scuze ca n-am putut raspunde mai demult, am fost la salalaughing), spune-i si tu ca in calea fericirii voastre n-ar trebui sa stea nimeni si nimic, eu zic ca daca nu cedeaza inseamna ca nu te iubeste atat de mult ca pe mama ei,... eu daca as fi in locul tau as cauta alta pentru ca nu suport un asemenea defect (dar desigur inainte as incerca sa-i explic), dar cred cati vine greu dupa 3 ani de relatie, incearca sa te adaptezi tu daca tii incredibil de mult la ea, daca nu sunt destule fete.
Alege ce vrei esti barbat si tu decizii ce sa faci, si cand sa termini o relatie bft!

| Măli13 a răspuns (pentru cRistiNeL21989):

Nici mie nu mi se pare normal..adik nu parintii iti controleaza viata! Incearca sa vorbiti, daca nu vrea, las-o ...nici sa se simta prea sufocata! Dar ea a incercat sa ii explice mamei ca ink mai tine la tine? Sau tu?

5 răspunsuri:
| butterflyone a răspuns:

Iti recomand sa discuti cu ea, poate gasiti o cale de impacare... Acum, nu te supara ca ti`o spun. Eu asa cred - e posibil sa nu fie adevarat. Dar consider ca daca te iubea cu adevarat nu o asculta pe mama ei, sau macar tinea legatura cu tine. zic si eu! Oricum, bafta happy

| Măli13 a răspuns:

Deci,in primul rand exista sperante.voi va alegeti prietenii..nu parintii.i-ati inima in dinti si incearca sa discutati..macar sa fiti prieteni..oricum..in loc ca mama ei sa o incurajeze. uite la ce se ajunge! In fine, FII TARE! O sa tregi cu brio! :* Si totusi cred ca o sa va impacati...ti-am ziss..incearca sa faci rost de nr ei, de id sau o suni de la un prieten.big grin. Sper ca te-am ajutat! :*