| alexandra21 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 2 ani si un pic. Ne cunosteam de mult timp, el se mutase in alta tara, dar venea in fiecare vacanta la prietenii lui si la rude.Nici macar nu ne salutam pana cand cu ajutorul unui prieten iub meu neavand prietena aici ne-a rugat sa incercam ceva ca nu am avea nimic de pierdut. Zis si facut...In vacanta aceea de vara ne-am imprietenit. Dupa o saptamana ma facea in toate felurile el zicea ca nu poate vorbi altfel si ca asa isi arata iubirea pentru mine.Imi spunea ca sunt proasta, tampita, idioata dadea in mine tot asa in gluma ma musca fara sa-l las dar ma invineteam repede si asa mergeam acasa si eu eram "vinovata". Cel mai grav a fost odata cand mi-a dat un pumn in umar, da sa inegrit m-a durut dar, cand ieseam afara impreuna imi tot dadea palme in continuare parca fara sa auda cand ii spuneam ca ma doare in acelasi loc. O persoana mai in varsta imi tot spunea ca o data ce a dat in mine va mai da daca ii tot permit.Imi jigneste si parintii, eu nu mi-as permite sa fac asa ceva mai ales ca mama lui imi este tare draga.Prietenii lui imi spuneau sa-l las, dar prietenii mei? Multa lume mi-a atras atentia dar am crezut ca este vorba de invidie, dar am verificat si am mai aflat ca nu este genul asta sa muste si sa dea in fete pe de alta parte ma alinta imi spune ca ma iubeste dar nu inteleg de ce ma jigneste si pe mine si pe ai mei si nici daca e grav cum spune el ca se joaca cu mine. M-ati putea ajuta, pentru ca nu imi pot da seama

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sa iti dai seama de ce anume? Ca ai ajuns un sac de box?

In primul rand nu te respeca, si nu poti iubi ceea ce nu respecti. Faptul ca te jigneste spune asta foarte clar. Faptul ca ii jigneste pe ai tai parinti e si mai grav.

Vezi-ti de viata ta. E un prost crescut si nesimtit, are comportament de cocalar prost si indobitocit. Locul lui e la pascut vacile, nu printre oameni.

5 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Alexandra, pentru nimic in lume nu trebui sa accepti ca cineva, indiferent cine ar fi, sa te supuna agresiunilor, violentelor verbale, ori insultelor pentru ca, respectul intre cei ce se iubesc ori sunt prieteni, este printre cele mai importante. Cine procedeaza asa cum face "amicul" tau, nici nu te iubeste si nici nu te respecta, de asemenea oameni trebui sa te feresti sau daca i-ai cunoscut sa te desparti pentru ca iti aduc numai necazuri.
Ai incredere in tine, vei ajunge sa cunosti un om "normal", care nu vrea sa se impuna in fata ta prin asemenea comportament doar pentru faptul ca el are complexe si doar asa crede ca se da mare. Nu tu esti de vina ci el si lasa-l in plata Domnului pentru ca este o secatura.

| georgiana a răspuns:

Fereste-te de acest tip caci poate fi periculos, nu trebuie sa stai sa ii induri bataile. Daca ti-a dat o palma, maine poimaine o sa te bage in spital.Ai acte cu el, esti casatorita, pentru ce stai? Iti pierzi timpul pretios si mai tarziu o sa multumesti Domnului ca te-a scapat de un asemenea animal.

| cucu a răspuns:

Pai dadea in tine si u nu faceai nimic. hai acum spune`ne ca tu il iubesti foarte mult nu`i asa si nu poti sa te despartzi de el nici in ruptu caplui ...deci si u ai atata minte cat are si el. si te mai miri dc te face proasta idioata si in toate felurile? wow fetitzo u nu vezi ca isi bate joc de tine? chiar s`au terminat baietii pe lumea asta? inteleg sa nu te poti despartzii de un baiat care se poarta frumos cu tine si`ti arata ca te iubeste... dar de un mitocan prost? chiar nu va inteleg fetelor, voua chiar va place sa fiti tratate cu lipsa de respect. si aici ma refer la alea care accepta asa ceva sa nu`mi mai sara lumea in cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragut mod de a-si exptima iubirea.
dupa parerea mea ar trebui sa incerci sa fii putin mai indiferenta cu el si in cele din urma poate reusesti sa nu ii mai dai atentie deloc.
acea persoana mai invarsta a avut mare dreptate.probabil si el asa a invatat din familie sa isi exprime sentimentele.
cert e ca trebuie sa iei atitudine.nu mai poti continua asa daca nu vrei sa ajungi la stirile de la ora 5winking. important e sa ai incredere in tine si vei vedea ca vei trece peste.incearca sa o iei de la capat.gaseste pe altcineva...
nimeni nu are dreptul sa te agreseze psihic.si cu atat mai putin fizic!

IA ATITUDINE!:p

sper sa iei in considerare sfatul meuhappy si sa revii cu vesti bunehappy

te'am pupacit
ai grija de tine

| alexandra21 explică:

Deocamdata am sa va multumesc frumos pentru ajutor si pentru sfaturi. chiar mi'au fost de mare folos toate :*