| Bbybianca26 a întrebat:

Sunt împreună cu un băiat de 1 an și câteva luni. Până acum toate bune și frumoase. Prin luna noiembrie am cunoscut un băiat de la facultate. Am început să vorbim ca prietenii pe fb. Apoi a urmat sa facem schimb de nr de telefoane. Am început să vb non-stop prin mesaje. După un timp el mi-a spus că ar vrea să fie ceva mai mult între noi însă eu l-am refuzat. Am continuar să vb. Să scurtez povestea inevitabilul s-a produs și oarecum am și eu sentimente pentru el. Problema este că el este din Basarabia și asta îngreunează totul, plus că amandoi vom pleca in USA la vara, în state diferite și nu ne vom vedea toată vara. Nu știu ce să fac, pe cine să aleg. Inima îmi spune una, mintea alta.

13 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Îţi place să mergi pe două fronturi? Vorbeşte cu amândoi şi spune-le adevărul. Dacă faci o prostie, trebuie să-ţi şi asumi răspunderea pentru ea.

| baru a răspuns:

Gandeste cu capul, nu cu inima! Dupa ce vei pleca, timpul le rezolva...

| T0T a răspuns:

Daca te iubeste ar putea ramane pentru tine.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

A deci si tu vei pleca, am imteles eu gresit. Pai atunci asta e, nu ai ce face. Nu puteti face compromisuri...sau puteti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseala-l pe asta, fa treaba si cu celalalt, mai cauta unul pe drum, ca doar intr-un avion intra o gramada de pasageri.Incearca sa zbori cu al-Qaida spre USA, au niste reduceri bomba!

| Bbybianca26 explică (pentru anonim_4396):

Așa ești tu de obicei amuzant sau doar o faci pentru afirmare?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand nu se face asa ceva da asa sunteti voi fetele va place sa va bateti joc de baieti, atata timp cat esti intro relatie nu ai ce discuta tu cu altul ba si scimb de numere cine stie si ce mai faceati, acuma daca ai un pic de sinceritate in tine spune-i la prostul ala ca tu iubesti pe altul si ca l-ai inselat mereu online, aiurea ce fete sunt in ziua de azi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bbybianca26):

Te-ai suparat.Stiu ca ti-ai pus toate sperantele in raspunsul meu si vroiai sa-mi dai funda.Lasa...

| Bbybianca26 explică (pentru RAY):

Practic nu l-am înșelat. Între noi nu a fost niciodată vreun sărut sau alte lucruri de genul. Doar am vorbit happy

| RAY a răspuns (pentru Bbybianca26):

Daca era in tara era si sarut si sex in fine, cine sunt eu sa te judec eu mi-am exprimat parerea pentru ca am patit-o si eu ca iubitul tau

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Daca era in tara era si sarut si sex in fine" aici cred ca ai dreptate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa sunt femeile te inseala pe la spate apoi o dau ca baieti tiau batut joc de ele in fine

| Bbybianca26 explică (pentru RAY):

Fără să fiu răutăcioasă, dar chiar nu știți să citiți? Am săus că suntem colegi de facultate, deci el este aici. Doamne. Problema era că plecăm amandoi in America, dar în state diferite. Mai bine citiți înainte să faceți pe lupul moralist