| anonim_4396 a întrebat:

Buna nu stiu ce sa fac sunt de 10 luni cu un baiat si am ajuns in pragul disperarii. Uneori simt ca uita de mine. Intr-o zi mi-a zis sa iesim dupa ore, cand am terminat l-am sunat si mi-a zis ca este cu baietii. Atunci ne-am certat si ne-am despartit 2 zile. Nu m-a sunat in prima zi dar a doua zi la liceu m-a intrebat daca sunt sigura de decizia luat ( suntem in aceeasi cls) si i-am zis ca da. Dupa ce am ajuns acasa m-a sunat si mi-a zis ca e mai bine ca ne-am despartit pentru ca el doar ma face sa sufar, pentru ca nu imi da atentie si pentru ca uita mereu de mine. Mi-a zis ca sunt prea buna pentru el si ca merit pe cineva care sa stie sa se comporte cu mine. El joaca poker si iese mereu cu baietii. Am mai vorbit si seara si i-am zis ca il iubesc si mi-a zis ca si el ma iubeste ca doar de aia m-a sunat pentru ca nu putea sta fara mine. A doua zi ne-am impacat dar dupa 2 zile s-a intamplat iar. A zis ca ne vedem deoarece eramliberi de la scoala, i-am zis sa-mi zica o ora dar nu a facut-o, l-am mai sunat si i-am zis sa ne intalnim si atunci mi-a zis ca practic il oblig sa ma vada si ca asta nu ii place. M-am simtit groaznic, imi venea sa mor sa dispar. Nu stiu ce sa cred cum ma iubeste daca se poarta asa? nu stiu daca mai are rost relatia asta. sufat foarte mult

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca nu are ce face si isi bate putin joc de tine...in dragoste exista mereu indoieli dar la tine prea se repeta pentru ca nu isi invata lectia deloc.Nu prea cred ca te iubeste cu adevarat, si mai aveti si 10 luni impreuna...

| Bacemi a răspuns:

Cel mai bine e sa il lasi. Cel putin deocamdata. Crede-ma ca nu te iubeste, cel putin nu cum o faci tu. Incearca sa faci sa dureze mai mult despartirea. Nu dupa 1-2 zile te impaci desi el greseste mereu. Desparte-te de el si spune-i ca nu mai poti asa. Daca te iubeste te va cauta si va insisista mai mult timp. Daca nu o face inseamna ca nu te -a iubit. Nu vad mare viitor in relatia asta. Cred ca poti gasi un baiat care sa te iubeasca sincer si sa iti dea mai mult decat iti poate da el vreodata.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca e asa cum il descri tu mai bine lasa-l in plata Domnului, nu merita eforul.

| marcelan25 a răspuns:

Din spusele tale, eu inteleg ca pentru acest baiat este mai important pokerul si prietenii. Din start, nu merita sa suferi dupa el. Si eu am suferit multe luni si acum imi dau seama ca nu a meritat. Iti recomand sa stai cat mai mult in compania prietenelor tale, sa te distrezi si sa-l eviti pe cat posibil, chiar daca-l iubesti. Inca ai viata inainte, copilaria trece foarte repede. Decizia iti apartine! Eu stiu ce simti, dar iti jur ca va trece fara sa-ti dai seama. Sa fi fericita! Succes!

| Ady_4009 a răspuns:

Face misto de tinewinking dai Ciment! ce pers e asta?!

| adela22 a răspuns:

Draga mea, nu are rost pentru astfel de persoane sa plangi si sa suferi in tacere.
E groaznic sa te doara sufletul... te inteleg pefect.
Sfatul meu ar fi sa incerci sa nu-l mai cauti deloc, dar deloc!
Nici daca te cauta si iti cere mii de scuze
In ziua de azi uniii baieti stiu sa se prefaca atat de bine, ajung chiar si sa planga, doar ca sa le faci pe plac, dar crede-ma ca sunt lacrimi de crocodil.
O persoana mi-a zis odata o vorba care n-am sa o uit niciodata si pe care ti-o voi spune in speranta ca-ti vei reveni.

"Nimeni nu merita lacrimile tale, iar cel ce te iubeste nu te va face niciodata sa plangi!"

nu uita aceste cuvinte!
Si eu am avut deceptii in dragoste, am suferit mult desi in adancul sufletului meu stiam ca nu e bine ceea ce se intampla. si tu stii lucrul asta dar nu il constientizezi destul.
Nu are rost sa stai intr-o relatie fara viitor.
Din fericire sunt si alti baieti care stiu sa aprecieze o fata pentru ceea ce este.
Esti prea tanara ca sa stai si sa plangi pentru cineva care nu te merita in loc sa-ti traiesti viata.

P. S: Lasa-mi un mesaj cu id-ul tau daca vrei sa mai vb

te pup!
ai grija de tine!:*>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubeste pe dreak, isi bate joc de tine. Cind o sa gasesti unul care sa te merite, o sa vezi ce-nseamna o prietenie adevarata si o relatie nirmala. Asta-i un terchea-berchea care face misto de tine si te abureste cu iubirea lui. Lasa-l cu pokeru si prietenii lui ca o sa-ti fie mai bine. Gaseste unul mai matur si mai serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce usor este sa spui,, te iubesc``...fi serioasa! Cand iubesti pe cineva, nu ii vorbesti in halul asta, nu te comporti asa cu acea persoana. Faze cum ca,, esti prea buna pentru mine, nu te merit`` am auzit de mii de ori... Ce ar fi daca m-as duce acum si i-as intreba pe acei baietii daca ma mai iubesc? Ce crezi ca ar zice? Acum,, iubesc `` alte fete.
Poate te vrea doar ca sa aiba si el o,, gagica``, sa nu cada fraier printre,, smecheri``. Daca nu esti pitipoanca, vezi-ti de treaba ta si incearca cu un baiat mai bunwinkingwinking.

| adelina_7242 a răspuns:

Lasa-l in pace. Oricum ai timp sa cunosti si alti baieti.