| never2sweet a întrebat:

Salut TPU,, am nevoie de un sfat.
Eu sunt impreuna cu un baiat de ceva timp, ne iubim mult si nu as face nimic care sa-l raneasca. Totusi am pastrat mereu legatura cu fostul prieten, ne intelegem foarte bine si vorbim mereu, ca cei mai buni prieteni. In ultimul timp insa el se cam da la mine, cind i-am spus ca am o perioada dificila cu actualul, mi-a propus sa ma despart si sa ma impac cu el. Mereu imi tot spune ca crede ca noi vom fi impreuna si imi face complimente, chiar daca el se vede cu alte fete. Acum nushtiu ce sa fac, doarece iubitul meu nu stie de asta si eu ma simt de parca l-as trada, minti, mai ales ca ei doi se cunosc. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Maioru a răspuns:

Daca vorbesti cu fostul prieten este foarte bine, dati dovada ca sunteti bine crescuti dar daca el incearca sa te desparta de actualul prieten este foarte rau.Ai o discutie cu el si spune-i ca il iubesti pe celalalt si totul va fi bine.Sa nu ii spui prietenului tau despre ce este vorba ca se vor certa urat si pot ajunge si la fapte josnice.Rezolva doar tu cu el.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Te gandesti ce simti pentru fiecare. Daca simti ceva puternic pentru actualul, chiar daca sunteti certati, ar fi necesar sa pui punct vechii relatii si sa ameliorezi relatia cu actualul. Daca nu, renunti la actuala relatie.E posibil sa fi aparut probleme in noua relatie pentru ca esti cu gandul la fostul.

| MilkWithCereals a răspuns:

Eu zic sa faci ceea ce vrea inima ta. Daca te intelegi mai bine cu fostul, poti sa te intoci la el. daca e ok. Daca nu, si il preferi pe celalalt, ramai cu cel care esti acum. Nu are rost sa te complici cu amandoi.