| fgmijpb a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si m-am indragostit. E vorba de o fata care a venit dintr-un oras micut din apropierea celui in locuiesc eu. Nu am remarcat-o chiar din prima zi, dar pe masura ce a trecut saptamana, am ajuns sa ne cunoastem si noi mai bine. Chiar daca nu am vorbit foarte mult, m-am indragostit lulea de ea. Pe langa faptul ca ma gandesc aproape tot timpul la ea, fiind o fire timida, ma emotionez foarte tare in preajma ei si rosesc, desi incerc, si cred ca ascund asta destul de bine. Ce as putea sa fac sa nu mai rosesc si sa am mai multa incredere in mine?

5 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Fa o laba

| fgmijpb explică (pentru AlexDFY):

De obicei, cand ma indragosteam, imi concentram atentia doar pe partile intime. Dar cu ea, e diferit. Pur si simplu, e o fata in care am incredere, pe care o respect si imi da o stare de siguranta. Se vede pe chipul si pe zambetul ei minunat ca e o fata buna si o persoana matura. In ciuda faptului ca sunt atat de indragostit de ea, nu mi-a venit in minte niciodata sa fac acest lucru. Laba e pentru baieti infantili, care, in loc sa incerce sa,, combine" o fata, stau toata ziua in pat cu mana pe penis si incearca sa isi imagineze o anume partida cu fata respectiva. Crede-ma, asa eram si eu.

| Radu284 a răspuns (pentru fgmijpb):

Nu poti avea incredere intr-o persoana dupa numai o saptamana... Decat poate daca in saptamana aia iti salveaza viata, sau ceva de genul.

Adaug-o pe FB, si vorbeste cu ea acolo. Daca merge bine, dupa o saptamana sau doua, invit-o undeva in oras, sau la tine, sau etc.

| Swyn a răspuns:

Încearcă sa fi drăguț cu ea, fa lucruri simple dar frumoase.iar dacă vezi ca și din partea ei exista o anumita simpatie pentru tine..forteaza-ți norocul puțin mai mult și invit-o intr-un loc unde sa fi-ți doar voi 2, fără alți prieteni ori poți sa îi zici mai pe ocolite ceea ce simți pentru ea, doar dacă crezi ca fata merita, ca sa nu cazi se prost.Multă bafta

| MitzAlThau a răspuns:

Eu zic sa-i spui ce crezi despre ea intr-un mod mai subtil daca intelegi ce spun, nu sa-i spui direct in fata "Psst, vezi ca te plac.", o faci si tu mai in timp sa nu arati ca esti nebun dupa ea tongue