| Yeellow a întrebat:

Sunt in clasa a sasea, imi place de fata care sta in banca cu mine.Cum pot sti daca ma place si ea pe mine? Cand stam la alte lectii, in alte banci, aproape tot timpul sta si se uita la mine, iar cand ma intorc sa ma uit la ea se intoarce repede.Ea rade la glumele mele, si cand fac ceva amusant.Cateodata la lectie ne atingem picioarele, insa nu se prea repede in alt colt al bancii.Insa e cam timida cand vorbesc cu ea sau ii cer ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur te place si ar fi indicat sa-i comunici, sa o faci sa inteleaga ca ai fata de ea sentimente de atractie de natura sentimentala. Fiind colegi iti va fi usor sa-i transmiti direct prin viu grai, sau in cazul in care ti se pare greu sa ii spui in mod direct, strecoara-i in geanta un biletel. In cel mai rau caz poti sa-i transmiti printr-o anumita forma de comunicare. Succes.

3 răspunsuri:
| HeisenbergBB1 a răspuns:

Simplu,o intrebi. Poate ti se pare greu sau ceva, dar crede-ma e ceva firesc.Nu ai nimic de pierdut. Daca nu o faci o sa ramai mereu cu dubiile asa ca ia-ti inima-n dinti. YOLO!

| Constantin_Dragos_1997_8Tx6 a răspuns:

Fii atent la gesturile ei
Si intr-o buna zi poti sa ii spui

| Llyod a răspuns:

Dupa toate gesturile pe care le face poti sa-ti dai seama ca te place si ea, dar poti sa-i spui ca o placi si sa vezi reactia ei, atunci te vei convinge singur. sigur daca nu esti prea timid pentru a-i spune asta.