| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa, stau si cu ea in banca...Eu cum imi dau seama daca ma place? Adica,na,cand sunt in curtea scolii si joc ceva fotbal,ea si cu o prietena de a ei se tot uita la mine, dar cand ma intorc in colo nu se mai uita.In timpul orelor ma mai uit la ea si observ ca mai tot timpul zambeste ca si cum s-ar gandi la cineva, ma roaga sa o mai ajut la chestii si rade la toate glumele mele desi nu-s amuzante majoritatea.Deci?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Incearca sa o inviti pe afara undeva si sa vorbiti usor despre faptul ca ai vazut ca te place, na... tu optimist din fire fiind si mai ales faptul ca si tu o placi... Si ca vroiai sa vezi daca ai dreptate.

| Love4Corina a răspuns:

E bine ca rade la toate glumele tale, inseamna ca e interesata de tine, altfel nu ar face asta!
Propune-i o activitate/iesire undeva care sa va implice doar pe voi doi, incepi sa-i faci unele complimente, fii mai tandru cu ea.
Cand ramai singur doar cu ea, ia-ti inima-n dinti si spune-i ce simti pentru ea. Daca n-o sa faci pasul asta, s-ar putea sa ti-o ia altcineva inainte si o sa regreti dupa aceea, mai ales daca si ea o sa prinda sentimente pentru altcineva. Gaseste momentul potrivit si spune-i ce simti pentru ea happy Mult succes

| Anonymousss2345 a răspuns (pentru Love4Corina):

Raspuns foarte bun...Mai astept si altele si merci! big grin