| Anonimul1258 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa. De o saptamana s-a mutat in banca din fata mea cu prietena ei. Ea este o fire mai timida, deoarece cand zic sau fac ceva amuzant, se intoarce in spate, rade, se uita putin la mine si se intoarce inapoi in fata. Cu prietena ei mai vorbesc una alta, dar cu ea n-am reusit sa schimb aproape nicio vorba. Azi intr-o ora, prietena ei i-a scris pe mana... (un nume de baiat) +... (nu am reusit sa vad celalalt nume). Oare are prieten de i-a scris asta pe mana? Intrebarea mea este cum as putea sa intru in vorba cu ea si ce sa discut? Multumesc!

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

De ce nu o intrebi pe colega? Ii spui ca iti place fata si ai vrea sa stii daca are prieten. Cu ocazia asta afla si fata ta ca o placi.

| KristenRichardson a răspuns:

Stiu ca e greu sa-i spui.Mie deja de un an imi place de un baiat dar nu am curajul sa-i spun.Nu pierde ocazia.Dar incearca cind vei vorbi cu ea sa va aflati intr-un spatiu mai restrins si incearca sa o abordez.Nu trebuie sa o intrebi pe prietena eu caci ea poate scorni diferite lucruri despre tine.Abordeaz-o.Incearca sa vezi ca-i iubeste ea.Succes!