| Maria_1576 a întrebat:

Sunt in clasa a6-a si imi place de un baiat care este tot in clasa a 6-a in scoala cu mine numai ca in cealalta clasa.Imi chiar foarte mult de le si nu stiu cum sa-l abordez. ma gandesc ca daca mas duce la el si i-as cere id-ul poate as parea proasta in fata lui.sa ma fac frumoasa zi de zi sa ma duc sa ma vada si sa ma abordeze el sau eu? eu sunt cam orgolioasa.nu-mi place sa ma duc eu sa caut baieti imi place sa vina ei sa ma abordeze pe minewinking...si asa este frumoas nu?

Răspuns Câştigător
| Mikii a răspuns:

@ ultimul raspuns.
Hei. de unde sti ca nu are?batting eyelashes
si asa, nu cred ca suntem aici sa o judecam ci sa o ajutam.
sa revenim. din punctul meu de vedere cred ca daca te place te va aborda el. daca nu, macar incerca sa te bagi in seama cu el despre lucruri banale. veti ajunge incetul cu incetul prieteni buni. iar dupa o perioada de timp poate ii ceri id`ul si. cine stie. poate se leaga ceva frumos.
P. s: un sfat. nustu` daca e bine pentru tine. pentru ca baietii la varsta asta nu prea stiu sa iubeasca. mai mult isi bat jos.mai bine unul mai mare si mai matur decat mic si. copilaros.
bafta la agatat laughing.
si. sa nu uiti de scoala smug
sper ca te-am ajutat. funda?big grin

8 răspunsuri:
| cryssa a răspuns:

Ca sa nu pari prea directa, incearca sa te bagi in vb cu el despre lucruri banale(gen teste, profesori, alea-alea)
ai sa vezi ca o sa incepi sa te apropii din ce in ce mai mult de el.
oricum, ai grija sa nu pari prea obsedata, vei pica prost, nu de altawinking
multa bafta:*

| oana_4978 a răspuns:

Frumoas ar fi ca o fata de clasa a 6a sa nu se gandeasca la baieti si sa isi vada de scolawinking nu mi-o lua in numa de rau dar eu in clasa a6a ma jucam cu papusile si nu mi-e rusine sa o spun.nu cred ca intelegi prea bine ce vreau sa iti spun dar ai grija cu baitii pentru ca ai doar o varsta frageda si ai putea avea de suferit.baieti pe lume sunt o multime dar sunt de toate felurile ca toti oamenii de altfel. si ca sa iti raspund la intrebarea ta: daca te place fi sigura ca te abordeaza el. daca nu nu iti mai fa iluzii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te place el va face primul pas, dar la varsta ta nu ar trebui sa te preocupe baietii.stii ei de fapt isi bat joc de fetele prostute. in niciun caz nu ar trebui sa il bagi tu in seama pentru ca poate te-ai face de ras in fata lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da intr-adevar e dragut dar ìncearca sa lasi de data asta orgoliul deo parte si sa faci primul pas in legatura cu ce a spus oana in primul rand cine esti tu sa te amesteci in viata ei e prolema ei daca vrea sa fie cu baieti noi suntem aici sa o ajutam nu sai taiem aripile din start apropo in clasa 6 cu papusile? pai nu te caracteriza lumea drept ciudata? eu cred ca da poate baiatul e putin m ai nu stiu timid abordeazal si vezi ceaw :*

pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C naiba iti trebuie tie mai copila in clasa a6-a asteapta sa iti creasca sani si multe altele si abia dupa aia sa umbli dupa baieti eu personal te consider nebuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar si eu sunt tot in aceiasi situatie ma cheama tot maria si tot 6 sunt

| ghostrider123 a răspuns:

Du-te si pupal pe obraz cand nu se asteapta.se va topi dupa tine.asa mo cucerit pe mine o colega...is in a7-awinking

| Maria_1576 explică:

Ce ma mai streseaza pe mine oameni astia:nu la varsta ta nu este bine sa te gandesti la baieti:bai batranilor is alte vremuri si alti copii