| Maria_1576 a întrebat:

Sunt in clasa a6-a si imi place de un baiat care este tot in clasa a 6-a in scoala cu mine numai ca in cealalta clasa.Imi chiar foarte mult de le si nu stiu cum sa-l abordez. ma gandesc ca daca mas duce la el si i-as cere id-ul poate as parea proasta in fata lui.sa ma fac frumoasa zi de zi sa ma duc sa ma vada si sa ma abordeze el sau eu? eu sunt cam orgolioasa.nu-mi place sa ma duc eu sa caut baieti imi place sa vina ei sa ma abordeze pe mine...si asa este frumoas nu? Fundalove struck.

Răspuns Câştigător
| L0vely a răspuns:

Scumpo... daca astepti sa iti vina totul pe tava nu vei fi niciodata fericita!winking fi fata desteapta si sp baiatului ce simtiwinking Daca te refuza ii spui ca nu te simti umilita!winking Din contra! ai avut curaj sa ii spui astawinkingsi lumea ar trebui sa te respecte pentru asta:* succes!

4 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Nu neaparathappy. daca astepti sa te abordeze ei nu rezolvi mare lucru. happy. Mai bine preia tu inintiativa. Dar nu te duce tu la el sa-i ceri id-ul pentru ca pici de disperata si nu cred ca o sa-i placa asta. Fa rost de id-ul lui de la un prieten comun si vorbeste intai pe mess cu el. Daca va intelegeti ii poti propune sa vorbiti intai la scoala, apoi poate iesiti prin parc la o plimbarehee hee. Lasa orgoliul la o parte ca ai numai de pierdut... Succes!:*

| Ciresikaaa a răspuns:

Nu are rost sa te schimbi pentru nimeni, adica sa te faci mai frumoasa, nu e o idee bunawinking la cine ii place de tine de accepta asa cum esti, si cat despre id de mess eu zic sa nu il ceri lui intreaba alte fete din cls. cu el sau prietene care ii au id si vorbeste cu el pe mess, si vezi ce limbaj are, daca o sa vorbitii cat mai des e posibil sa deveniti amici apoi cu timpul cine stiehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.sa sti ca ai foarte mare dreptate. dar uneori ai putea tu sa te bagi prima in seama cu el deoarece poate crede ca tu nul prea abgi in seama sau il respingi. poate ca veti aceleasi sentimente si nu stiti sa vi le aratati.inceraca sa te apropi putin cate putin de el si sai arati ca poti fi cineva cu el langa el sau pentru el;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel