| marius1213 a întrebat:

Sunt indragostit de o fata de ceva timp si am o stare de dezamagire/suparare ca nu pot fi impreuna cu ea.Ma simt aiurea si de cate ori ma gandesc la asta parca am lacrimi in ochi.
Ea nu e in clasa cu mine si nu am vorbit niciodata cu ea insa sunt indragostit nebuneste de ea.
Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Aww ce dragut! :*
Pai uite cum sta treaba:
1. Du-te si vorbeste cu ea. Sigur o intalnesti prin pauza nu? Borbeste cu ea.
2. Invit-o la un suc, ceva. Si daca ei nu ii place de tine... sorry asta nu mai putem rezolva.

| neutrino a răspuns:

Naspa, te-ai indragostit de o fata pe care nu esti capabil sa o cuceresti. Spre dezamagirea ta, nu poti decat sa te uiti si sa te gandesti in continuare la ea, fara avea si alte pretentii.

| sofisis a răspuns:

Si cam cum vezi tu rezolvarea acestei probleme? Va citi in stele ca tu o iubesti?
Pune mana si fa ceva si nu te mai lamenta ca o baba in a doua zi dupa pensie.
Nu vad de ce bazai atata daca nici macar nu ai curaj sa incerci. Niciodata sa nu regreti ceva ce ai facut, ci ceva ce nu ai avut curaj sa faci.
Pune-ti picioarele si sarmul in miscare si mergi de vorbeste cu fata.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Mda.Uneori patim asta cu totii.Am avut vreo cateva intamplari asemanatoare cu a ta si cred ca inca mai am.De fapt da mai am sigur laughing
Sunt fete care teoretic nu prea le poti cuceri.Cum ar fi alea maritate sau care sunt intr-o relatie stabila de mult timp sau alea ce nu te plac pur si simplu.
Oricat ai fi de cuceritor de multe ori o iei in freza ca sa zic asa.
Acum nu stiu la ce te referi ca nu poti fi cu ea, dar eu zic sa incerci totusi macar sa stii una si buna.
Incearca sa intri in vorba cu ea.Si vezi ca e posibil sa nu ti se mai para asa ca o zana din povesti.
Poate nu e pe placul tau la cum gandeste si din astea.
Poate iti place doar asa de imaginea ei si de cum lasa sa se vada din afara. Poate ea nu e cine stie ce de capul ei.
Fa-ti curaj si vezi despre ce e vorba happy