| kittypaws14 a întrebat:

Sunt intr-o foarte mare incurcatura.Imi place de un baiat, care la randul lui cred ca ma place.Prietenul lui cel mai bun si prietena mea cea mai buna sunt impreuna.Ar fi fost perfect daca eram impreuna, insa el e cu o alta prietena de-a mea.La inceput m-am gandit ca nu o sa tina relatia, pentru ca ea zicea ca se despart in cam 3 sapt si era foarte nepasatoare.Intr-o vineri am fost cu iubitii prietenelor mele intr-un club si ne-am imbatat toti 3. Tipul de care imi placea m-a sarutat si mi-a zis ca de mine ii placea mai intai, dar nu m-a intebat daca vreau sa fiu cu el fiindca i s-a parut ca nu il plac sau ceva de genu.M-a rugat frumos sa nu spun nimanui ce s-a intamplat. Celalalt tip(care a fost si el cu noi) le-a spus prietenilor mei si a aflat si iubita celui cu care m-am sarutat.M-am certat cu multa lume si mi-au zis ca sunt o panarama si o mincinoasa.Acum erau sa se desparta din cauza mea si cred ca le-am distrus relatia,dar eu inca il plac si nu stiu ce sa fac.Ei au inceput sa tina mult unul la celalalt, iar eu nu ma mai pot baga in relatia lor dupa ce s-au certat din cauza mea.Totusi el a venit la mine si m-a sarutat si mi-a spus ca ma place, dar nici el nu mai poate face nimic, pentru ca relatia lor a devenit serioasa. SPUNETI-MI VA ROG CE SA FAC.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este nimic de spus sau de comentat atata timp cat faci parte dintr-un anturaj unde se poarta minciuna, egoismul si ceva bautura. In aceste conditii nu ai dreptul la respectul si dragostea celorlalti.

| sofisis a răspuns:

Incearca sa eviti o perioada acest cerc de prieteni.Si apropos, nu iti sunt prieteni daca vorbesc in halul asta despre tine.
Tu ai gresit pentru ca nu l-ai refuzat cand a vrut sa te sarute. Ai gresit si prin faptul ca amica ta nu a aflat de la tine de intamplare.
Nu mai ai cum sa o dregi asa ca poate e timpul sa iti faci prieteni noi. Mai mult pentru sanatatea ta mentala si sufleteasca.

| KinderBeeeib a răspuns:

Offfff draga in ce situatie neplacuta esti sad imi pare rau...

Deci eu zic ca cel mai bine ar fi sa ii lasi sa isi rezolve singuri problemele, poate ca ei chiar se iubesc in ciuda aparentelor...a fost doar un accident din cauza bauturii la urma urmei el te-a sarutat si el nu stie ce pierde dar nu suferi pentru asta..incearca sa gasesti pe altcineva si sa nu bagi lumea in seama. Sper ca te-am ajutat.

| Maioru a răspuns:

Primul lucru bun pe care poti sa-l faci este sa te lasi de bautura si apoi mai vedem noi cum descurcam itele

Răspuns utilizator avertizat