| mariamary96 a întrebat:

Sunt k un baiat de aproape 2 ani il iubesc mai mult ca orice pe lumea asta da ne certam mai mereu este foarte orgolios se supara din orice motiv ai mei nu sunt de acord k relatia noastra eu pun tot la suflet cand ne certam si imi inchide telefonul eu il sun am o slabiciune pentru el da nu mai rezist asa vreau sa ma despart de el da nu pot trai fara el ce sa fac?crying(

1 răspuns:
| PsychologistT a răspuns:

Daca te iubea, lasa iesirile astea de o parte. Intr-o relatie nu doar fata sau baiatul trebuie sa lase de la ea/el. Daca nu vine din partea amandurora, e cam imposibil, si greu de ajuns la o intelegere. Cel mai bine ar fi sa nu mai continui in modul asta, pentru ca iti faci rau singura, nu merita. Barbati mai sunt, si o sa vezi ca mult mai buni decat el.
Inceputul e mai greu, dar o sa-l uiti, incearca sa vorbesti cu altcineva.