| Adesim a întrebat:

Sunt într-o relație aproape perfectă. Iubitul meu este protector și iubitor cu mine. Doar că fiecare om are un defect iar el are un minus la pat. Oare e posibil să meargă relația dacă nu e conexiunea în pat? Este o persoană minunată. Nu vreau să-l pierd din cauza asta.

Răspuns Câştigător
| Seby271995 a răspuns:

Vei rezista o perioada doar, in timp, ani o vei resimti din plin aceasta dezamagire. Sexul este cel mai important lucru intr-o relatie din punctul meu de vere. Degeaba iubesti, ca la un moment dat organismul ti-o ia razna si iti trece si iubirea si tot. O relatie perfecta inseamna IUBIRE! Atat sentimental cat si la pat. Iti recomand sa cauti pe altcineva acum sa nu regreti ca dupa ani va fi prea tarziu si perzi timp.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai discutat cu el problema asta inseamna ca relatia nu este asa perfecta precum spui. Inseamna ca nu disctuati destul, nu va cunoasteti destul. Poate doar tie iti pare perfecta dar din afara pare ca nu va cunoasteti destul. Daca nu vorbiti voi intre voi degeaba intrebi pe net. Este iubitul tau? Vrem sa-ti spunem noi daca mai merita sa stai cu el? Stai de vorba cu el pe problema asta si vedeti ce se poate face. Intr-o relatie/casnicie nu e bine sa se bage nimeni, nici macar parintii. Nu te supara dar nu discuti lucrurile intime pe net, inseamna ca nu il respecti destul. Te-a intrebat cineva daca difera marimea penisului fata de a fostului. O sa ne spui si asta, si dimensiunea? Imi pare ca nu il respecti destul. Trebuie sa discuti direct cu el. Daca nu sunteti in stare sa va rezolvati singuri problemele, mai ales cele intime, nu va vad impreuna peste cativa ani.

16 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Daca ai oferi mai multe detalii, probabil ai putea afla niste sfaturi ce i le poti transmite mai departe

| Rihhana1 a răspuns:

Hmmm minus in ce sens? Nu te simti sadisfacuta?
Incercati lucruri noi pentru a creea o conexiune mai puternica.
Daca este un incomfort si nu este sufiecent de bun pentru tine la patrea asta, mereu te vei confrunta cu acceasi situatie.

| Adesim explică (pentru Bozgi200):

Păi ori termină prea repede ori începe prea târziu când îmi trece. Iar uneori nu mă simt satisfăcută.

| Adesim explică (pentru Rihhana1):

Până acum nu am fost satisfăcută. Nu pot gasi un mod să trec cu vederea, să nu bag în seamă? El e satisfăcut!

| gongsterbeep a răspuns (pentru Adesim):

Poate iti plac fetele. Te-ai gandit la asta?

| Adesim explică (pentru gongsterbeep):

Cum să-mi placă fetele dacă în fosta relație făceam sex de 3-4 ori pe săptămână? Și îmi plăcea al naibi de tare.

| Bozgi200 a răspuns (pentru Adesim):

Mărimea penisului diferă mult? Poate nu găsiți o poziție ce vă avantajează. Vorbiți despre asta...

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Schimba partenerul laughing nu va pottiviti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

În viața de zi cu zi funcționăm perfect doar la pat e mica problemă. Mă gândesc că peste asta se poate trece cu vederea.

| Paul754880338 a răspuns:

Dar, inainte de a te intoxica cu indoieli, care vot duce ulterior la corodarea relatiei, tu ai discutat cu el despre ce nu merge, despre ce va doriti fiecare? Cunoasterea reciproca este un liant puternic ce face totul mai omogen intr-o relatie, inclusiv sexul. Compatibilitatea nu este yn loz caistigator ci se dobandeste in timp.

| darrio2007 a răspuns:

O femeie niciodata nu va fi satisfacuta la pat. Daca nu exista si dragoste intre parteneri, gandeste exact ca tine acum.

| RoCkKiD a răspuns:

Din cate zici, nu cred ca o sa functioneze.o sa-l inseli la un moment dat.

| Violleta2022 a răspuns:

Discuta cu el si pune-l sa studieze problema, ca sa inceapa cu un preludiu bun facut tie, ca sa poti simtii si tu ceva.

| Rihhana1 a răspuns (pentru Adesim):

Ar trebui sa porti o discutie deschisa cu el si sa ii spui asteptarile tale.

| Sofer a răspuns:

Merge dacă va înțelegeți. Poate nu are nici el multă experiență în pat. Câți ani aveți?

| Adry05 a răspuns:

Discutați, spune-i ce-ți place, ghidează-l, spune-i să ia ceva tratament să țină mai mult sau să se masturbeze înainte de act