| Mihaela2023 a întrebat:

Sunt intr-o relație cu un băiat şi ieri am fost la ziua unei prietene şi l-am luat cu mine. El s-a împrietenit uşor cu ceilalți băieți şi au stat de vorbă.
Astăzi m-a intrebat dacă am avut mai mulți iubiți inainte de el, dar eu i-am spus că am avut doar 2 parteneri şi a spus că baietii de acolo m-au criticat şi el nu ştie ce să mai creadă. Nici nu îi cunoaşte pe baietii ăia, cum poate avea incredere in ei? De ce nu ma crede pe mine? Acum s-a supărat.
Cum să dovedesc că acei baieti sunt mincinoşi?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu dovedești. Ceea ce s-a întâmplat dovedește că el e prost și nu te merită.

| mihai69 a răspuns:

Și dacă îi dovedești, crezi că lui o să-i vină și niște minte în cap? E prost ca noaptea, caută un băiat care să țină la tine așa cum ești, indiferent de trecutul tău. Că nu degeaba se cheamă "trecut"!

| dullcat a răspuns:

Buna.E cam dificila situatia, insa nu e normal sa asculte de niste straini.O groaza de adolescenti insulta fetele si le numesc tot felul de chestii urate daca ii refuza sau alte cele triviale. Daca refuza sexul sunt catalogate panarme, daca accepta, tot la fel sunt etichetate. laughing Cam penibil, zau.

De cat timp e relatia asta? Baietii aia de unde te stiu pe tine?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

O relație merge pe încredere și dacă este atât de terminat încât să îl intereseze de fostele tale relații și experiente, adică trecut, dovedește clar ce fel de persoana este.
Ca pana la urma contează prezentul și relația ta cu el, dacă are aceasta gândire limitata, nu merita eforturi.
Discuta cu el, ii explici situația, te crede bine, nu te crede, pa.

| Catalin77945 a răspuns:

Suna stupid sa asculte de niste oameni pe care nici macar nu-i cunoaste de cateva zile, asta si nu vad ce relevanta are neaparat ''da cati ai mai avut inainte de mine'' pentru ca pana la urma e trecutul tau personal, si mai ales sa se si supere pentru asta ii gresit total

| Continchiscontsters a răspuns:

Tu deja iai spus lui câți parteneri ai avut înainte ai fost sincera cu el cu Adevărat el ce dracu mai întreabă? Unde vrea sa ajungă cu asta? Și de ce contează asa ceva eu asta nu înțeleg de ce contează trecutul tău și nu prezentul tău cu el? Ce contează atâta de mult cu cine ai fost în trecut? Unde vrea sa ajungă cu întrebări de nimic dacă chiar te iubește cu Adevărat și te prețuiește cu Adevărat și contezi cu Adevărat pentru el ce rost mai are intrebarile astea de tot rahatul

| Continchiscontsters a răspuns:

Omul e jeg sora mea îți spun direct pe fața fără ocolite ca nu-și are rostul omul deja la 2 vorbe la 2 ca el ca ce se asemăna se și aduna a crezut deja în ei sate mai și întreb de față cu aia doi asta deja își arătat Adevărată față bine ca ai văzut și ști cine este cu Adevărat el

| f2ff2fl12f a răspuns:

O relatie se bazeaza pe incredere, pana si atunci cand cunoaste persoana respectiva, pana nu aduce dovezi. Daca el la un strain te ia la intrebari, la o cunostinta ce face?