| Ingerfararipi333 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de un an (cu cateva pauze, din vina lui). De cand suntem impreuna el mai vorbea cu 2-3 pe langa mine pana cand am aflat si ne-am despartit (asta s-a intamplat prin vara) la sfarsit de septembrie imi da mesaj si imi spune ca ii pare foarte rau si ca a avut mici scapari si de aia m-a inselat. Am acceptat sa ne impacam. Noi 2 nu am facut dragoste niciodata (doar ne-am jucat, petting eu inca sunt virgina), am fost la el acasa si i-am cunoscut pe ai lui. Totul bine si frumos. Luni m-a intrebat daca vreau sa merg vineri seara (adica maine seara) la el, cand m-a intrebat mi-a spus ca si-ar dori sa facem dragoste, i-am spus ca vom vedea pentru ca mie trebuie sa-mi vina menstruatia. Astazi am vrut sa-l testez pentru ca mie nu prea imi miroase a bine. Si acum o ora i-am zis ca mi-a venit menstruatia (mie nu mi-a venit de fapt, am vrut sa testez) si a inceput sa zica ca lasa, ca vii vinerea viitoare ca sa fii tu bine... acum ce cred eu. Daca ma iubea cu adevarat, nu accepta sa merg la el de data aceasta chiar daca mie mi-a "venit" menstruatia? Era neaparat sa facem dragoste? Si tinand cont ca nu ne-am vazut de 2 saptamani... as fi facut orice sa ne vedem. Eu cred ca vrea doar sa facem sex. Au mai fost faze care mie nu-mi miros a bine, gen sambata seara m-a mintit ca se duce la ziua unui verisor, ca mai apoi sa vad ca e in club (verisorul "implinise" 11 ani, deci exclus ca in club sa se fi tinut ziua de nastere). A vorbit cu altele dar dupa imi spunea ca doar a facut misto de ele, pe retelele de socializare nu se afiseaza cu mine deloc, nici macar o inimioara in comentariu. Deci NIMIC! (sunt constienta cu lucrurile acestea nu au valoare, dar pentru mine inseamna totusi putin). Cred ca doar profita. Voi ce parere aveti? Va multumesc ca ati citit. happy

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce tot ții de el când vezi că nu-i de încredere și ești și tu conștientă că doar profită?

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ce ai vrea sa-ti daruiesti fecioria unui curvar, care te-a inselat deja in trecut si evident, nu vrae decat sex de la tine?
Chiar nu esti capabila sa vezi ca nu-i pic de dragoste aici?
Iti dau un sigur sfat, ininte sa regreti sacrificiul asta: nu te culca cu el si nu-i mai raspudne la mesaje, ca nu-i un barbat pentru tine, nu te iubeste si nu te vrea decat pentru sex.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu de ce mai esti si mai vorbesti cu el.Chiar asa, ti-ai dat tu seama ca ceva nu miroase bine? Păi si cand te-a înșelat cu 3 fete si te-a mintit nu iti mirosea ca ceva nu e bine.
El cauta sex, iar tu esti cumva siguranta si ambiția lui sa nu se plictisească.Nu ii pasa neapărat de tine, vrea sex si poate se ambitioneaza asa pentru ca e virgin sau pentru ca vrea sa vada el cum e cu o fata virgină.

| alina2k18 a răspuns:

Dupa parerea mea la 21 ani el vrea si niste sexwinking macar de control acolo ceea ce e si normal.
Probabil nu ia relatia in serios si de aceea nu se afiseaza cu tine online.
Tu de fapt ce vrei? Ce oferi tu in relatia asta si ce asteptari ai de la el?
''Cred ca doar profita.''
Care e mai exact profitul ca nu am inteles.

| saresipiper a răspuns (pentru alina2k18):

laughing

| saresipiper a răspuns (pentru alina2k18):

Tii cu el sau ce?

| alina2k18 a răspuns (pentru saresipiper):

Tin cu ursu gen laughing ca probabil e satul de l@bawinking
laughing

| Nemessys a răspuns:

Buna! Din moment ce te-a inselat o singura data e clar ca a facut-o cu un scop si bineinteles ca daca te iubea cu adevarat, nu o facea deloc si isi vedea de relatie.
Din ceea ce ai scris tu acolo, ala clar e un,, playboy". Nu vrea ceva stabil, de durata lunga, serios, care sa se bazeze pe respect si incredere, vrea numai aventuri / prietenii cu beneficii / experiente scurte. Daca tu nu vrei niciuna dintre acestea atunci lasa-l in pace. Baiatul ala nu e de tine si nu poti avea incredere in el mai ales dupa ce a facut si mai ales dupa cum se comporta in continuare cu tine. Normal ca sa-l ierti pentru ceea ce a facut, trebuia sa vina in genunchi la tine si mai ales sa se revanseze, sa dea totul din el incat sa-i recastigi increderea. Dar nu. El in continuare continua sa fie un bou, sa-ti pierzi increderea in el, SA TE MINTA si mai ales sa dea semne clare ca vrea sa profite de tine.
El in ce mod isi manifesta iubirea fata de tine? Faptu ca-ti da mesaje, ca-ti spune,, te iubesc" si ca iesiti in oras? Doar atat. Iubirea nu inseamna doar atat, inseamna muuuuult mai multe lucruri pe care sunt sigur ca el nu le face, sau chiar daca le face, este pana in momentul in care-i zici,, sunt pe ciclu" si dupa brusc ii dispare interesul.
Daca nu vrei sa-si bata joc de tine si sa-ti pierzi virginitatea cu cine nu trebuie, eu te sfatuiesc sa-l lasi.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Clar își bate joc de tine

| saresipiper a răspuns:

Nu va fu niciodata un om de incredere. Ce varsta are?
Clar ca isi bate joc si daca faci greseala sa te culci cu el, o sa suferi singura caci el va pleca la alea cu care se intretinea mereu.
Da-i capace si arata-i ca nu esti feaiera lui, zi ca el dar fa ca tine si incepe sa vorbesti cu alti baieti ca nu se stie cand dai de unu serios care te scapa de lesinatul ăsta.

| Ingerfararipi333 explică (pentru saresipiper):

El are 21, eu 18

| saresipiper a răspuns (pentru Ingerfararipi333):

Din pacate te ia de fraiera fiindca a vazut ca poate, orice ar face e iertat.
Nu cred ca esti sado-maso si iti place sa fii chinuita.
Ai tai ce parere au despre el? Il cunosc asa cum il cunosti tu sa stie prin ce treci?
Crezi ca daca "iubi" ar avea o fiica, ar lasa-o cu un baiat care sa se poarte asa cu ea cum o face el cu tine?
Vezi-ti de tineretea ta linistita si incepe sa casti ochii la altii ca e plina lumea de baieti frumosi si seriosi.

| Anapp a răspuns:

Fată lasă-l și găsește pe altcineva. El nu te respectă deloc! Meriți pe cineva care să te respecte, sa te prețuiască, nu sa te înșele si sa își bata joc de tine! Daca îl părăsești, tu nu o sa pierzi decât un om imatur, nesimțit si narcisist. Dar el te va pierde pe tine, o persoană căreia chiar ii pasă. Eu l-aș părăsi, clar.

| LegendarySOUL a răspuns:

"Noi 2 nu am facut dragoste niciodata"
Intr-o relatie conteaza si sexul, fac pariu ca nu i-ai supt-o niciodata si nici anal nu ai facut-o cu el.Baietasul asta a vazut ca ii dai doar sperante si vise, de asta a si avut scapari si este de inteles pentru ca intotdeauna trebuie sa urmaresti comportamentul partenerului sau exprimarile faciale cand stati impreuna sau cand stati de petting.Probabil la inceput era incantat de tine si acum s-a imprimat ceva in mintea lui pentru tine dar tind sa cred ca se amageste singur si spera sa si-o traga cu tine, dar probabil el trage de alte fete.
Ai 18 ani, esti majora si cred ca ai si creier! Nu te mai amagii singura, in jurul tau sunt atatia baieti dornici sa te cunoasca si tu stai dupa un fraier! Fetito, daca te iubea venea si statea cu tine te facea sa razi, aveati discutii interesante sau mai descosea putin si relata de ce a avut mici scapari.GET OVER IT!