| followx33 a întrebat:

Sunt într-o relaţie de un an și jumătate.Și eu și iubitul meu credem că a venit timpul pentru ceva mai mult decît săruturi și mîngîieri, dar totuși am o frică nedefinită.Cum aș putea să scap de această frica?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa treceti la practicarea unui petting adevarat, adica unul mai "hard", insa bineinteles cu conditia de a fi respectata cu "sfintenie" regula de aur : se permite absolut orice fantezie sexuala cu exceptia penetrarii vaginale. Practicand petting-ul veti ajunge sa savurati senzatii similare celor care apar in cazul unui sex real/adevarat si cu toate acestea sa ramaneti virgini in continuare. Succes!

3 răspunsuri:
| zabzi a răspuns:

Nu știu cât o să te ajute. Nu sunt experimentată, dar am și eu în gând lucrurile astea, dar pentru mai încolo. Nu știu, o să îți bag veș nica poveste cu,, dacă vă simțiți pregătiți, e ok,,. Îmi dau seama, e o frică normală. Nu cred că poți scăpa de ea până în momentul oportun, doar trebuie să lași totul să vină de la sine și să fii relaxată. Dacă sunteți de un an și jumătate e super ok, ai încredere. Doar eliberează-te de tot ce gândești atunci și trăiește din plin. Dacă mai ai nevoie de sfaturi, sau dacă te-am ajutat, te aștept cu un mesaj happy

| followx33 explică:

Am uitat să precizez, ambii suntem virgini și așa vrem să rămînem cel puţin încă un an

| zabzi a răspuns (pentru followx33):

A, păi e ok ce a zis individu celălalt