| DeliaaaMary a întrebat:

Sunt intr-o situatie dificila si nu stiu ce sa fac, cum sa procedez. Iubitul meu e plecat din tara de o luna si sta pana in octombrie. Mama si ea este pleacata si sunt cu bunica acasa. Sunt in aceasta relatie de 1 an jumate, ca in fiecare relatie existau si certuri. Acum cand lumea stie ca el e plecat toti imi spun ca nu va tine relatia, ma descurajeaza. Eu vorbesc cu el zilnic la telefon prin mesaje, simt ca e ceva serios.Dar nu mai rezist singura, cand toti prietenii mei au perechea langa ei si eu merg cu ei si ii vad cum se joaca, nu pot nici sa mai ies cu ei. Apoi el spune ca e ft greu acolo, lucreaza ft mult si simte ca nu mai poate, dar trebuie sa lucreze sa isi ia o masina sa avem o masia macar. Acum intrebarea mea este, cum pot sa-l fac sa se intoarca? Ce pot sa ii spun, sa inteleaga ca mi-e greu si sa vina acasa? Mai ales ca si lui ii este greu, si e indecis sa vina sau sa nu vina.

Răspuns Câştigător
| UngUrU777 a răspuns:

Pai daca il iubesti l-ai lasa data te iubeste ar veni!

11 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Ti-am citit intrebarile. daca el te-a inselat. de ce mai ai incredere in el? daca el s-a dus la alta? daca nu se va mai intoarce? daca te va lasa pentru prima iesita in cale?

| DeliaaaMary explică (pentru buzeduulci):

Stiu ca ma iubeste ft mult, nu a reusit sa ma insele ca mi-am dat seama dinainte. Nu s-a dus la alta ca am fost tot timpul cu el si nu mi-a dat nici un motiv de ingrijorare. Si a vrut sa ma insele din razbunare, am gresit si eu odata in fata lui. Vorbim la telefon zilnic, daca era cu alta nu cred ca se mai chinuia sa isi incarce tot timpul telefonul, sa imi trimita bani sau nu isi mai facea griji pentru mine. Eu o consider o relatie stabila. Asa sper.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Est atat de tanara si in loc sate bucuri de viata, stai sal astepti pe capsunar sa vina cu masina...trist, mai bine pune mana si invata pentru facultate si pleaca in alt oras la facultate, o sa te distrezi maxim am spus, despartete de el, e naspa la varsta ta sa ai relatii serioase...

| buzeduulci a răspuns (pentru DeliaaaMary):

E doar parerea mea...

| WhatheWow a răspuns:

Orice relație cere unele sacrificii și dacă o tratezi cu seriozitate trebuie să accepți acest lucru.
Nu cred că trebuie să renunți la relație sau să-l determini pe iubitul tău să lase totul baltă și să se întoarcă dezamăgit doar pentru că tu ești slabă și nu mai poți așteapta câteva luni.
Nu mi se pare o perioadă de timp, extraordinar de lungă până în Octombrie. Știu că e cam greu dar trebuie să renunți puțin la egoism și să-l lași să muncească pentru mașina care o dorește.
Cred că ar trebui să-l încurajezi, atunci când simte greul, nu să-l descurajezi și lasă gura lumii slobodă, nu lua în seamă că uneori e călăuzită de invidie sau interese!
Fii tare! happy

| SunnyDay88 a răspuns:

Cati ani aveti?
eu nu te sfatuesc sa stai in fata visului unui barbat, din contra el trebuie incurajat. poate pe timpul verii vei putea ajunge la el.strange si tu niste banuti.
cat despre daca va tine relatia sau nu, asta depinde numai de voi si de cum o sa va comportati unul cu celalalt in perioada asta.
incearca sa nu va certati.

| DeliaaaMary explică (pentru SunnyDay88):

18 fac tocmai in septembrie, ca altfel m-as fi dus la el, el are 22, deci nu exista nici posibilitatea de a merge la el pana in septembrie, e tare aiurea.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Pare rau. atunci poti sa-i ceri sa vina cateva zile incoace la 1-2 luni.
succes!

| sensualus a răspuns:

Bun si daca tot nu mai rezisti singurica, ce simti ca doresti?

| DeliaaaMary explică (pentru sensualus):

Sa fie el langa mine, ce pot sa imi doresc? As vrea sa vina in tara...

| sensualus a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Perfect, ai rabdarica pana cand vine cu masinuta