| Mihai123211 a întrebat:

Sunt noi aici pe TPU dar am nevoie de ajutor adica am fost cu o fata aproape un am eu am 20 iar ea 18 si am ajuns la o concluzie (nu numai eu si mai multi prieteni de-ai mei) ca foarte multe fete vor baieti numai cu bani, masina, muschi, sa fie inalti etc. Ea se purta frumos cu mine doar cand o scoteam la restaurante il cumparam ce vroia... dar de cand nu i-am mai facut poftele a inceput sa se poarte urat cu mine si pana la urma ne-am despartit. Sper sa ma insel ca sunt multe fete asa dar vreau sa vad mai multe pareri. Ms mult

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Nu toate suntem la fel. Sunt si fete care stiu sa iubeasca un baiat exact asa cum este el, sa ii iubeasca sufletul, fizicul (indiferent daca este slab, gras, cu muschi, etc), sa ii iubeasca zambetul, sa ii iubeasca calitatile, defectele, sa il vada cel mai frumos, chiar daca cei din jur nu vad acest lucru, sa il vada pe el unic. Dar sunt si acele fete care cauta bani, conturi, masini, muschi, macho. Dar si acei baieti care cauta sex, sani cat mai mari, fete cu fuste sa li se vada jumate din fund, decolteurile pana la buric, etc. Care nu stiu sa aprecieze o fata exact asa cum este ea, sa o iubeasca. Si sunt si acei baieti care chiar sufera pentru o fata si ar fi in stare sa isi dea si viata pentru ea. Sunt cazuri, si cazuri. Tot ce conteaza, este sa stii sa deschizi bine ochii, la timp, sa stii sa alegi, si sa pretuiesti la timp pe cine ai langa tine, ca poate apoi va fi prea tarziu.

De multe ori nu dam peste cine trebuie, si suntem orbiti de aparente, de frumusetea fizica, fara sa ne dam seama cum ii este sufletul in realitate.

Eu am tot 18 ani, acum am primul prieten (el are 22) si il iubesc exact asa cum este el, slab, fara masina, lucrand in constructii, si parintii mei nu sunt de acord cu el, tocmai din cauza acestor lucruri, ca nu am niciun viitor cu el, ca e urat, ca nu e de mine, si cate si mai cate. Dar noi luptam, pentru ca ne iubim, si pe mine nu ma intereseaza averea lui sau sa fie cine stie ce director, atata timp cat ma iubeste si ma respecta, si doar eu contand in viata lui. Eu sunt doar un exemplu, dar sunt sigura ca mai sunt mii de fete asa, care stiu sa iubeasca cu adevarat un baiat.

Numai bine!

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

A fost vina ta, ca tu i-ai facut capriciile alea.
Pun pariu ca stiai ce ai la usa...

Deci, ce ai cerut, ai primit!

| kaya a răspuns:

Nu toate fetele sunt asa, da e adevarat ca sunt multe care cauta baieti cu muschi, masini si bani dar asta nu va dura o viata le va veni si lor randul sa sufere.Parerea mea e ca sunt si fete care nu cauta asta, se pare ca nu ai nimerit bine la fosta prietena data care vine fii mai atent la ce alegi, noroc

| Atotstiutorul a răspuns:

Fetele care arata bine au pretentii.nu toate majoritatea. cu greu mai gasesti o fata frumoasa si sa te vrea doar pe tine.nu fii suparat, tine minte Pamantul e plin de fete!

| validana a răspuns:

Da.Cam ai dreptate.Pentru unele fete intr-o relatie sunt importanti doar banii. Ele cred ca intr-o relatie nu conteaza daca sunt sentimente.Aceasta este cea mai mare greseala a vietzii lor.Inca aceastea nu isi dau seama de greseala care o fac.Eu sunt fata, dar nu stau cu un baiat pentru ca are o stare materiala mai buna.Nu imi plac aceste relatii.Pana la urma, important este sa ma iubeasca, nu banii acestuia.Mai tarziu, cand vor da de greu, isi vor dea si ele seama ca nu banii sunt importanti.

| daddu a răspuns:

Un an*, Îi cumparam ce vroia*. Nu, Nu toate fetele sunt asa.

| deni_6616 a răspuns:

Sunt putine fete care vor un baiat pentru ceea ce este el, iar o fata care arata bine cu adevarat trebuie intretinuta, asta nu inseamna ca nu te iubeste dar cu toate astea fetele au nevoie de bani.Asta e adevarau fetele stiu cand arata bine si cand sunt dorite de aceea profita...sunt constiente ca pot. Dar din cate inteleg eu fata asta doar a profitat nu te-a prea iubitsad

| →s ♥ ą← a răspuns:

Nu baga toate fetele in aceiasi oala! si din cate spui tu a cam profitat!

| MariJuana23 a răspuns:

Sincer, eu sunt genul de fata care nu ma uit la bani, masini, muschi.chiar imi displac baietii care sunt 'numai muschi'... iar dupa opinia mea deja nu se mai poarta genu asta de baieti...happy

scuze daca gresesc cu ceva happy

:*

| puiuc a răspuns:

Sunt si fete care profita de pe urma baietilor, la fel sunt si baieti ca noi care profita de bunatatea lor dar cum zice mai in jos sa nu le bagam pe toate in aceas oala ca nu iasa bine.

| doina_2123 a răspuns:

Nu toate fetele sunt la fel, dar se vede ca prietena ta s-a folosit de bunatatea ta, nu te supara, aceasta intimplare ia-o ca o lectie pentru viitor,.

| trafikantu a răspuns:

Ai face treaba buna cu fata asta: http://www.TPU.ro/......u-mai-vrea

Da`i un mesaj, incearca;) bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat tongue sunt fete care se multumeste cu ce aretongue
sunt si fete materialiste tongue asa spun uni baieti ca vezi doamne sunt toate la fel dar nu este adevarattongue

| yonyxu a răspuns:

Nu sunt toate la fel! Dar unele pitipoane d-astea fac aceste lucruri! Deschide ochii! Gaseste-ti o fata care sa te placa pentru cine esti, nu ce masini sau ce muschi ai! happy

| euana a răspuns:

Nu suntem toate la fel.se pare ca nu ai intalnit persoana potrivita.sigur tipa era o profitoare, dar stai linistit ca iti vei gasi perechea. pop.