| bby a întrebat:

Sunt putin trista. Ieri am incheiat o relatie care a durat 1 an si cateva saptamani. Am ramas amici insa acum imi lipseste straight face Il vreau inapoi. Pe mess nu intra sa vad ce mai face, vreau macar sa vorbesc cu el. I-as da un bip insa nu vreau sa ma creada disperata. Nu ne-am certat, ne-am despartit dintr`un simplu motiv ca nu prea mai vorbeam.
Ce sfaturi imi dati? sad

Răspuns Câştigător
| Andreea_1714 a răspuns:

Ar fi bine sa il suni, sa il inviti la un suc, o cafea ceva si sa stati sa dicutati. Daca a durat un an si ceva e pacat sa va despartiti si fiecare sa o ia de la inceput. Ar trebui sa stati sa discutati, de ce v-ati distantat, daca el vrea alt ceva, sa ii spui tu prima oara ce iti doresti de la el. Sa ii spui ca iti lipseste, ca iti lipsesc clipele frumoase.

8 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Il vrei inapoi dar zici ca ati ramas amici? Hmm Incearca sa-l faci gelos, si daca da semne, mai ai sanse sal recapeti, Doar oferei sansa sa ramana cu tinehappy stiu ca va merge. in caz in care il mai interesezi.

| bby explică (pentru NatureSelf):

Nu as putea sa il fac gelos.Nu ar merita asa ceva din cauza mea. Poate e mai bine sa il las o perioada si mai incol cand o sa vorbim o sa rezolvom...

| Cristinutzzzza a răspuns:

Eu zic ca va veti impaka. daca acela e motivul despartiri voastre insa daca nu va mai vrea sa fie cu tine insista daca stii ca te iubeste. daca nu mai vrea nici cum inseamna ca nu te mai iubeste si vrea sa fie singur nu poti decat sa incerci sa iti faci prieteni noi sa iesi si sa incerci sa treci peste.e greu primele saptamani insa nai incotroworried

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Il suni si.i spui ca nu prea te simti bine. si ca vrei sa vorbesti cu el. nu poate da asa usor cu piciorul si daca acela a fost motivul despartirii probabil va vorbi cu placere cu tine. daca reusesti sa vb cu el si incepeti o relatie de prietenie in care sa radeti, glumiti... intr.un moment cand sunteti amuzati ii poti spune ca sunteti 2 doi prosti(scuze) si ca ce bine ar fi daca ati fi din nou impreuna sau pur si simplu il saruti.

| Onn3 a răspuns:

Poi ar fi bine sa-l suni si sa-l inviti la o cafea, insa stai linistita ca dupa ce o sa te obisnuiesti cu ideea ca nu mai este nu iti va fi foarte greu. Poti sa-ti faci in schimb mai multi amici de baieti pentru a nu simti lipsa spiritului masculin.

| JayZei a răspuns:

Uite: Suna-l e normal sa mai vorbiti daca ati ramas amicihappy Si stai linistita n-o sa creada ca esti disperatabig grin Dar suna-l si spune-i ca iti lipseste spune-i sincer asa am facut si eu cand m-am despartitwinking Funda?

| kentt a răspuns:

Relatia mea a durat 8 luni. aproape ed 1 an. si na inainte cu 5 zile de revelion m-a lasat am ramas amici. etc. in final o sa vina la tine e doar orgolios

| Marius1092 a răspuns:

Nu incerca sa-l faci gelos asa cum ti-a recomandat cineva. Daca a tinut un an inseamna ca simte ceva pentru tine iar asta l-ar... rani. Vorbeste sincer cu el, spune-i ce se intampla, ca vrei sa continuati relatia. Eu cred ca si el isi doreste acelasi lucru dar la fel ca tine, nu vrea sa para disperat.