| anonim_4396 a întrebat:

Sunt șanse să nu-mi vină ciclul chiar si câteva luni dacă am luat doua pastile de a 2 zi într-un interval de doua săptămâni? Pentru ca deja imi întârzie de doua săptămâni.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Da, e normal. Si ti-as recomanda si un control medical. Nu se iau o data in viata cum zicea cineva mai devreme dar este recomandat sa lasi macar 6 luni intre ele.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Aivfi mai fericita daca nu ai mai face deloc sex fara casatorie.Pastilelevde dupa sunt un mare pacat pentru ca pot ucide o fiinta umana si apoi nu stii de ce te banttuie depresiile.
Pastila da organusmuk hormonal peste cap pentru mai mult de 6 luni, daca mai ei si 2.
Ai fi mult mai fericita daca nu ai mai face sex fara casatorie si te-aivruga lui Dumnezeu sa iti dea un sot, un barbat responsabil si nu din astia carora nu le pasa ca iti bulversezi organismul aiurea ca ei sa se poata folosi de tine.

| mihai69 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......pe-5-acum/
Ți s-a mai răspuns la întrebarea asta. Crezi că dacă o pui de N ori vei primi răspunsuri diferite?!?

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru mihai69):

O pun de cate ori vreau eu vere, nu i treaba ta

| Maraa345 a răspuns:

Daaa! Pastila de a doua zi se foloseste o singura data-n viata. happy

| Anonimalex6996 a răspuns:

Ai grija cu acele pastile. Pot duce la probleme de sanatate si infertilitate. Mai bine apelează la anticonceptionale prescrise in urma unor analize specifice de sânge.