| Zara_1177 a întrebat:

Sunt tare speriata! Mi-a intarziat menstruatia 9 zile si mi-e frica sa nu am ceva.nu am avut contacte sexuale neprotejate! Menstruatia mea este neregulata. dar totusi ma sperie.va rog sa ma ajutati!

5 răspunsuri:
| Comoaracasei a răspuns:

Salut!
Eu spun sa-ti cumperi un test de sarcina de la farmacie. Costa 10 lei si ai raspuns in cateva minute. Nu e bine sa te stresezi, e mai bine sa stii ceva clar si sa actionezi in consecinta!
Bafta!

| Ada11 a răspuns:

In primul rand, fa un test de sarcina. Am aflat ca prez. functioneaza numai in 93% din cazuri. Dar stai linistita. Poti avea aceasta problema si din cauza stresului sau a scolii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa-ti cumperi un test de sarcina de la farmacie, daca ti-e rusine roaga o prietena.Totusi asa cum ai zis si tu daca ai menstruatia neregulata exista o posibilitate sa-ti intarzie numai(fie ca e pe baza de stres, emotional...etc.)Si totusi cred ca cel mai bine ar fi sa-ti faci testul... exista mereu sansa sa se intample mici accidente.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inafara de un copil n-ai ce sa ai!

| Raluca_6061 a răspuns:

Menstruatsia poate intarzia nu'i nici o problema... da' totsuhi fa'tsi un test de sarcina tongue parerea mea -.-