| Carinaad a întrebat:

Suntem de 3 ani impreuna, insa am senzatia ca nu il mai iubesc si nici din parrtea lui nu mai simt aceeasi iubire ca inainte, nu ma mai simt iubita si nici dorita.
In acelasi timp, nu vreau sa renunt la noi. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,sa conversati despre aceasta problema ca doua persoane mature
2, sa vorbiti serios nu in gluma, sa nu te plangi ca nu e bun de nimic si de astea
3, adevarul e ca nu stim sa comunicam, da nu stim, cuvintele alea care le spunem au cateodata niste intelesuri prea dure
4, sa petreceti mai mult timp impreuna, sa faceti sex mai mult
5, daca nu merge asta e, omul nu e facut sa fie o lebada sa stea cu cineva o viata

| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca dupa o anumita perioada de timp, in mod invariabil se instaleaza obisnuinta care genereaza lipsa de interes, indiferenta din cauza rutinei zilnice, aceasta situatie reprezentand o stare care in majoritatea cazurilor reprezinta inceputul sfarsitului. Greu de dat sfaturi si/sau solutii minune in astfel de cazuri. Totul depinde doar de modul vostru de a actiona pe viitor. Sa aveti succes in viata!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man daca nu vrei sa renunti la el ce vrei? sa reaprinzi flakara iubirii?