| MonicutZZa a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai tanjesc dupa iubire? Am avut parte de multe dezamagiri in dragoste si in ultimul timp simt ca am nevoie disperata de iubire, vreau sa iubesc si sa fiu iubita crying crying

Răspuns Câştigător
| corado a răspuns:

Se spune ca iubirea nu vine niciodata atunci cand o cauti! Ai nevoie de cineva care sa fie sentimental, care sa vorbeasca putin si sa arate multe! Nu inceta sa speri, nu inceta sa iubesti! A iubi e cel mai de pret sentiment! Nu multi stiu cum sa iubeascawinking!

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Chiar daca ai avut dezamagiri, nu poti renunta la iubire.Curaj,data viitoare va fi mai bine.

| yanny`s a răspuns:

Dupa atatea dezamagiri esti disperata? eu nu as mai putea iubi daca as suferi asa in urma altora. ia o pauza si gandeste-te unde ati gresit si apoi ar trebui sa te implici intr-o noua relatiestraight face

| simoSTAR a răspuns:

Scumpa, oricine are nevoie de iubire, de asta traim, sa iubim si sa fim iuibiti. unii au parte, altii nu.nu cand au nevoie. dar timpul le rezolva pe toate si ne vine randul tuturor.trebuie doar sa avem rabdare.nu rezolvam nimic daca disperam si ne plangem de mila.concentreaza-te pe alte lucruri care iti dau culoare vietii, gen prieteni, iesiri, lucruri care te motiveaza, te ambitioneaza.de exemplu poti invata ca o faci pentru tine.trebuie sa ai incredere in tine! nu iti impune lucrul asta, nu te gandi zi de zi ca vrei pe cineva pentru ca tocmai asta te face nefericita si poti gresi mult din cauza asta pentru ca poti alege o persoana nu tocmai potrivita doar din nevoia disperata de a avea pe cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns:

Vine singura, nu o mai cauta cu atita indirjire...

| yami_2526 a răspuns:

Sfat prietenes de la un camarad de suferintabig grin LASA IUBIREA-N MAMA EI DE PROSTIE...presupun ca esti tanara doar distreaza-te e bine sa fi solo crede-ma incerca sa traiesi fara sa plangi dupa trecut sau sa plangi mereu dupa iubire.Viata e frumoasa si in unu. dtreaza-te cu amici iesi pe afara mai mult glumeste zambeste siiii cine stie cine se poate indragosti de zambetul tau (dar nu pune prea mult suflet daca nu vrei durere)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi disperata.fiindca ai tendinta sa te implici in orice surogat de iubire, si sa ai deceptii din ce in ce mai multe si mai mari.invata din celelalte si ai rabdare, ca vine.rabdarea e o virtute.graba, strica treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara iubire nu se poate trai