| Anxiousy a întrebat:

M-am despartit de iubita mea, de fapt ea mi-a zis sa ne despartim ca cica eu sunt schimbat si nu ii mai arat ca o iubesc si o pun pe locul 2, si astea nu sunt adevarate, cititi intrebarile mele precedente sa vedeti despre ce e vorba si asa face ea incearca sa se apere si sa arunce vina pe mine si a zis sa ne despartim, eu chiar o iubesc si imi este foarte greu acum si vreau sa ma impac cu ea, i-am zis ca eu am avut rabdare cu indiferenta ei foarte mult timp si ea a renuntat la relatie ca am refuzat-o sa ne vedem intr-o seara? I-am spus ca am refuzat-o ca am fost mintit ca ea are trebuie si era cu fetele bine pe urma mi-a recunoscut, dar eu de ce sa o vad daca ea nu a vrut sa se vada cu mine cand vroiam si a zis ca eu niciodata nu am refuzat-o si ca ne despartim ca nu se mai simte iubita, serios ea m-a refuzat de n ori si nu am comentat nimic si nu am renuntat la relatie si am indurat atatea si tot ea spune ca nu ii aratam ca o iubesc? In cel mai rau caz ajungeam la o pauza dar ea a renuntat direct, am primit sms asta de la ea "In aceeasi situatie sunt si eu. discutiile sunt inerente,"inocente",dar nu mai suport situatia de fata,m-ai trecut pe locul doi si te-ai schimbat in defavoarea ta. Ceva la mijloc e la tine pentru mi-ai refuzat invitatia,a fost pentru prima data,iar tot ce se intampla imi da o stare de disconfort si o nesiguranta maxima,nu ma mai simt dorita,iubita si stiu ca nu sunt perfecta, dar cu incapatanarea ta distrugi tot, iar tu pe care il stiam a disparut.Si eu te mai iubesc inca, dar mai bine sufar acum decat mai tarziu"

Serios ce pot face. nu i-am gresit deloc exact asa cum "dramatizeaza" ea. o iubesc si nu stiu ce sa fac, daca i-as spune acum sa trecem peste ma gandesc ca nu vrea, ca este orgolioasa, sa ii las un timp de o saptamana ceva, habar n-am nu stiu ce sa fac dar NU vreau sa renunt la ea in orice caz, cum sa ma impac cu ea?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ti-a spus,refuzul tau i-a dat o stare de nesiguranta,sincer si eu mai am momente de astea. Dar,daca ar tine cu adevarat la tine,ar ierta, asa cum si tu ai facut-o de multe ori, si plus ca, nu ar trebui sa renunte asa usor, doar pentru ca nu v-ati vazut o zi? Intreab-o cum ar vrea sa te comporti cu ea, ca sa fie multumita.

| cookyeh a răspuns:

Ai gresit cand ai refuzat-o, nicio femeie nu merita refuzata chiar daca ea a gresit fata de tine! Ele nu sunt ca noi, ai gresit foarte mult, pot spune ca ai gresit FATAL. Nu stiu ce poti face in situatia de fata... nu o cunosc sa stiu cum reactioneaza, aici esti pe cont propriu.

| Anxiousy explică (pentru cookyeh):

Da-mi un sfat cum ai reactiona tu, nestiind cum este ea (dar ca sa te ajut, ea este orgolioasa cateodata foarte orgolioasa, dar este sentimentala)

| DollyBhaii a răspuns:

Nu trebuia sa o refuzi ii este greu sa fie refuzata. Daca ai fi fata cum ai face?! Spune`i ca iti pare rau k o iubesti. O sa-i treaca. sigurr. Daca te iubeste te iarta. O fata cand iubeste un baiat iarta orice pana si o crima. cea care nu iubeste cu adevarat nu vrea sa ierte nikiodatha. Sper ca te-am ajutat. Bye byehappy