| anonim_4396 a întrebat:

Suntem impreuna de doi ani.Am avut o relatie frumoasa,cu bune si rele,ca oricare de altfel.Dar s-a schimbat ceva, simt eu..Il vad foarte rece fata de mine, e din ce in ce mai distant.Nu prea mai petrecem timp impreuna,el sta mai mult cu prietenii lui,ies seara,merg la bowling, fast-fooduri...Cu mine nu a mai facut asta de un an aproape,nu ne mai plimbam ca doi indragostiti, iar el invoca mereu motivul banilor.Nu mai munceste deci iesiri cu mine nu-si mai permite.Lipsesc foarte mult cuvintele tandre, simt ca nici dor de mine nu ii mai e.Cand ne intalnim trebuie sa ii atrag atentia sau sa il iau eu in brate,sa il sarut, pentru ca el nu o face.Nu inteleg de ce s-a schimbat asa,era mult mai tandru,mai atent cu mine, simteam ca ma iubeste.Acum nu mai simt nimic, parca e total absent din relatie.Am incercat de "n" ori sa vorbesc cu el,dar zice ca sunt numai pareri de-ale mele,ca ma iubeste la fel de mult si ca nu vrea sub nicio forma sa ne despartim.Dar nu il inteleg,de ce e asa distant? Eu il iubesc enorm,am nevoie de el, mi-e un dor imens de elsad Ma bucur pentru fiecare "te iubesc" si strangere in brate deoarece stiu ca sunt rare.Nu stiu ce sa ii mai fac,incerc sa fiu romantica,sa il inteleg,sa nu ma mai cert cu el, sa il surprind dar parca totul e in van...Cum sa fac,nu ma pot desparti de el, il iubesc prea multsad

Răspuns Câştigător
| BlackheartQueen a răspuns:

Stiu cum te simti.Este greu, intr-adevar. Nu are bani dar de ce isi permite iesiri cu prietenii? S-ar putea sa gresesc dar poate si prietenii lui il influenteaza cu ceva. De cate ori pe saptamana va vedeti? Cred ca o mica plimbare prin parc sau un film acasa la tine sau la el e destul de ok, nu implica costuri si puteti sa petreceti timpul impreuna. Solutii exista. Nu inteleg de ce se comporta asa, si eu am trecut prin ceva asemanator, chiar nu inteleg. Eu nu cred ca este vina ta pentru ca faci tot posibilul sa salvezi relatia, il iubesti. Stiu ca este greu si este ultimul lucru pe care vrei sa il auzi dar ar trebui sa fii pregatita pentru orice. Un lucru care, dupa parerea mea ar ajuta ar fi comunicarea. Ar trebui sa gasesti un moment in care sa discuti cu el. Eu sper ca lucrurile sa se schimbe in bine. Daca vrei sa vorbim mai multe, imi lasi un mesaj pe privat, iti dau id meu, cum vrei tu. Bafta!

6 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Pfff cam naspa!
Spui ca de un an sunteti asa? de un an nu atimai iesit in lume? si tu doar acum iti dai seama ca ceva scartie?
Inteleg ca-l iubesti,dar nici asa nu cred ca este viata!
Vorbeste serios cu el, spune-i cat de mult iti doresti sa fie din nou baiatul de care te-ai indragostit, sa iesii impreuna chiar si in parc, pentru asta nu trebuie sa ai bani! spune-i ca, daca nu se schimba nu mai merge!
Aici ii cu 2 taisuri! daca intr-adevar nu te mai iubeste va avea curaj sa-ti spuna in fata sa va despartiti!
Daca te iubeste, va reactiona! gandul ca te va pierde il va face sa se schimbe si sa redevina baiatul de care te-ai indragostit!
Acum depinde de tine!
Ps:vorbeste cu el fata-n fata! mult mai bine asa!
Succes!

| RoseOfTheFire a răspuns:

Lol,a gasit pe alta mai buna decat tine! Renunta la el. :*

| AditzaAditsssa a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Ai vreau tu, draga mealaughing Uite ca suntem impreuna si acum, ne merge de minune.Ba chiar acum ma duc pe la el, presimt ceva fierbinte, asa ca n-am timp de prostiile tale! te puuuup, pa pa!

| RoseOfTheFire a răspuns (pentru AditzaAditsssa):

Nu e treaba mea mai fetito ce faci tu, doar ti-am zis adevarul, si nu vad ce problema ai tu cu mine, probabil ai ceva cu capul in mod sigur. Oricum inchei discutia, ca nu se merita sa imi pierd timpul meu pretios cu o pitzy ca tine.Hai ciao :*

| Azµre a răspuns:

Să discuți cu el poate fi mai mult decât problema banilor, și nu-l mai cicăli poate ești și prea posesivă și s-a săturat de atitudinea ta.

| MadyHas a răspuns:

La fel am patit si eu si pana la urma mi-a dat papuci... Daca nu mai sunt sanse ca relatia sa revina la normal nu mai poti face nimic decat sa te obisnuiesti cu ideea ca nu mai e. Dragoste cu forta nu se poate.Si eu am incercat multe metode si tot nu am ajuns la un numitor comun. Sper sa nu patesti la fel ca mine.Mult noroc!