| Andra201244 a întrebat:

De ce simt nevoia de multa afectiune? uneori,am momente cand plang din cauza asta, tanjesc dupa o strangere in brate.

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Orice fata/femeie isi doreste mai multa afectiune

| StilSanatos a răspuns:

Pentru ca suntem oameni si avem nevoie de iubire, de afectiune. poti sa ai averi si de toate in lumea asta dar sa ai o persoana care sa te iubeasca sincer si sa iti ofere suport afectiv si iubire face totul, crede-ma.

| FRE3wILL a răspuns:

E absolut normal ceea ce simti,nu ar trebui sa te simti stanjenita in niciun fel,inca de cand ne nastem avem nevoie de strangerea aceea in brate pe care o putem recunoaste oricand(mama) si de aceea pe masura ce timpul avanseaza si in functie de sensibilitatea fiecaruia,avem nevoie de o doza de compasiune la noi in viata! Poate ca in viata ta s-au intamplat unele evenimente ce te-au facut sa crezi ca nu primesti destula afectiune,trecand astfeld e la copilarie la maturitate mult prea devreme, iar acum subconstientul tau incearca sa recuperezehappy! Eu zic sa te linistesti, sa iti cauti un iubit, sa va distrati impreuna, si frustrarea ta momentana sa fie transformata in dragoste neconditionatahappy

| neutrino a răspuns:

Inseamna ca ai multe...lipsuri.

| butterflyone a răspuns:

Sau poate asta e firea ta. Si eu sunt o persoana care isi doreste foarte mult sa fie imbratisata etc, deci nu cred ca suferi de lipsuri...

| NoNameNoName a răspuns:

Pentru ca nu ai destula Afectiune...
Sau posibil sa fie asa cum zice crazygirl...
Imi pare rau pentru tine! Sper sa-ti fie mai bine! Pa, pa!

| Andra201244 explică:

Da,dupa multa afectiune. Si te rog nu ma lua la misto.