| Catecrs a întrebat:

Suntem orgoliosi, nu renuntam usor la ideile noastre. Avem 2 saptamani impreuna, si ieri am facut prostia sa mai si punem un pariu " pun apriu ca daca nu ne vorbim si nu ne vedem 2 saptamani o sa iti fie dor de mine".
Criss.: Si cum ar trebuie sa rezolv situatia acum..pentru ca se va tine de cuvant si nu va zice nimic 2 saptamani.E si putin insesnsibil.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Smile3 a răspuns:

..Atunci eu zic a vorbesti cu el! Fii directa, spune-i tot ce gandesti!(sau ce nu te lasa orgoliul sa spui!).Iar daca el nu-ti arata nici un pic cum ca sentimentele lui ar fi reciproce...nu te merita! Despartete de el(DACA nu reactioneaza cum ai vrea...sau te-ai astepta!) si sigur pana la urma va realiza ce a pierdut!
Fara suparare, dar chiar nu mi se pare in regula acest pariu! Adica iti da de inteles, ca daca ai disparea nu i-arr fi deloc dor de tine, sau ceva de genu`. Poate chiar si lui ii este dor de tine, dar din cauza orgoliului nu-ti spune! Orice e posibil si de aceea zic, ca ar fi mai bine sa vorbiti si sa clarificati tot! ..Multa bafta!:*

7 răspunsuri:
| AndyDeiu a răspuns:

Era si logic sa-i fie dor..sau invers straight face Ai facut-o lata happy fi puternica..alceva nu ai cum..sau na sa plangi pe langa el ca s-a rupt o unghie ceva. si trebuie sa sara in ajutor.dac nu sare..asta e.E om de onoare.

| Norocknolife a răspuns:

Daca il iubesti poate ar fi mai bine sa il cauti, insa daca te simti mai bine fara a`l cauta, nu-l cauta ^^ totusi, succes!:3

| Smile3 a răspuns:

Daca stiai ca o sa-ti fie dor de el, de ce ai pus pariul! Lasa orgoliul, daca el e orgolios nu inseamna ca trebuie sa fi si tu! Vorbeste cu el, spune-i ca tie deja ti s-a facut dor de el, pentru ca tii la el! Iar daca lui nu-i pasa decat de pariu, inseamna ca nu te merita! Spune-i(daca ii pasa decat de pariu!) ca te-a dezamagit si pana la urma credea-i ca tine la tine! ..Acum, ideea e pe ce a-ti facut pariu?!

| Catecrs explică (pentru Smile3):

A zis ca nu pune nici o miza pentru ca e sigur ca el o sa castige pariul.

| Catecrs explică (pentru Smile3):

Multumesc din sulfet.Chiar asta o sa fac. Apreciez ca mai exista persoane bune la suflet ca tine. :*

| Smile3 a răspuns (pentru Catecrs):

N-ai pentru ce!happy Si mersi mult!(pentru compliment si pentru funda!). :*

| Smile3 a răspuns (pentru Catecrs):

..Atunci eu zic a vorbesti cu el! Fii directa, spune-i tot ce gandesti!(sau ce nu te lasa orgoliul sa spui!).Iar daca el nu-ti arata nici un pic cum ca sentimentele lui ar fi reciproce...nu te merita! Despartete de el(DACA nu reactioneaza cum ai vrea...sau te-ai astepta!) si sigur pana la urma va realiza ce a pierdut!
Fara suparare, dar chiar nu mi se pare in regula acest pariu! Adica iti da de inteles, ca daca ai disparea nu i-arr fi deloc dor de tine, sau ceva de genu`. Poate chiar si lui ii este dor de tine, dar din cauza orgoliului nu-ti spune! Orice e posibil si de aceea zic, ca ar fi mai bine sa vorbiti si sa clarificati tot! ..Multa bafta!:*

| NicolasG a răspuns:

Pai...cum sa-ti doresti un prieten "iusensibil"?
se pare ca te-ai andragostit de persona gresita, cum sa poata sa nu vorbeasca cu tine atata timp si cand normal ar exact contrariul?
http://www.youtube.com/watch?v=rZAbs9hH8Vk
ai multe de anvatat din sfaturile profului
succes