| Catecrs a întrebat:

Suntem orgoliosi, nu renuntam usor la ideile noastre. Avem 2 saptamani impreuna, si ieri am facut prostia sa mai si punem un pariu " pun apriu ca daca nu ne vorbim si nu ne vedem 2 saptamani o sa iti fie dor de mine". Sfaturi? Idei? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RefinedStrings a răspuns:

Renunta la orgoliu. Orgoliile NU sunt bune intr-o relatie.

| Catecrs explică (pentru RefinedStrings):

Si cum ar trebuie sa rezolv situatia acum..pentru ca se va tine de cuvant si nu va zice nimic 2 saptamani.E si putin insesnsibil.

| RefinedStrings a răspuns (pentru Catecrs):

Daca va vedea ca il vei aborda va renunta la pariu, pe care il va castiga, te va calca putin pe batatura spunand: Ti-am zis eu, si cam asta o sa fie.

| Catecrs explică (pentru RefinedStrings):

Deci crezi ca o sa se rezolve?

| RefinedStrings a răspuns (pentru Catecrs):

Pentru ca stiu ce scop are orgoliul; sa ii subminezi autoritatea celuilalt, sa ii arati ca tu esti mai bun, si dupa ce ai aratat asta, nu mai are nici un rost sa continui.

| Catecrs explică (pentru RefinedStrings):

Multumesc de ajutor... sper sa se rezolve. Pentru ca, chiar daca sunt doar 2 saptamani e greu sa nu fii suparat..si cum sunt eu ma cam atasez de persoane nu prea ma lasa inima sa las situatia asa.

10 răspunsuri:
| WildDream a răspuns:

Trebuie sa invatati amandoi sa va calcati putin pe orgoliu si sa lasati de la voi. Doar asa o sa tina relatia. Poate ca o sa fie greu la inceput, dar daca tineti unul la celalalt atunci merita sa incercati.

| Catecrs explică (pentru WildDream):

In situatia asta el nu o sa cedeze asta inseamna ca eu trebuie sa o fac dar nu stiu cum si ce sa ii spun

| WildDream a răspuns (pentru Catecrs):

Ii spui ca e o idee proasta si nu trebuia sa faceti acel pariu.
Da el trebuie sa invete ca intr-o relatie trebuie sa stii sa mai si lasi de la tine, intr-o relatie nu exista "eu" ci "noi".
Ce fel de relatie ar fi aia in care sa nu va cautati 2 saptamani? Daca tine la orgoliul lui mai mult ca la relatia cu tine ar fi mai bine sa puneti punct ca asa nu merge.
Tu prin simplul motiv ca ai intrebat arata ca esti dispusa sa incerci sa mai lasi orgoliul, el ar trebui sa se maturizeze si sa faca la fel.

| Catecrs explică (pentru WildDream):

Multumesc mult. Sper sa fie bine... :*

| WildDream a răspuns (pentru Catecrs):

Si eu sper sa va fie bine happy