| anonim_4396 a întrebat:

Sunteți de părere ca, dacă iubitul/iubita nu va da cadou de ziua voastră fie ca e de nume sau de naștere nu va iubește? Va multumiți doar cu o ciocolata sau un la mulți ani?

20 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Iubirea nu se măsoară în cadouri.
Faptul că, s-ar putea să nu te iubească, reiese prin faptele sale, de zi cu zi.
Este absurd să pretinzi una ca asta, luând ca reper o anumită zi (de naștere, de nume).

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Ofiintă):

Bine spus. Părinții ni-i iubim atâta timp cât ne cumpără ceva și ne dau cadouri, altfel nu? Dacă ține cu adevărat la tine nu ar face nimic din ce te-ar putea rănii sau ți-ar aduce suferință.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mă mulțumesc și cu o urare. O iau în brațe și sărbătorim.

| Freya1 a răspuns:

Dacă iubesti sincer omul de langa tine il apreciezi si iubesti si cand are sa iti ofere ceva si cand nu.
Acuma e clar ca daca are de unde si nu vrea sa iti ia un cadouas e de prost gust.Dar daca e un om simplu sau pur si simplu întâmpină niște probleme si nu ti-a luat nu e neapărat de hulit.

| Catrice a răspuns:

Clar,dacă nu-ți ia ultimul iPhone sau mașina de 50, 000€, nu te iubește.

| Curiozitățitpu a răspuns (pentru Catrice):

Și când nu Primești măcar o bomboana?

| Catrice a răspuns (pentru Curiozitățitpu):

Aia ehee hee

| CostinAlamariu a răspuns:

Mie imi place mai mult sa dau cadouri decat sa primesc, deci as fi foarte fericit cu un simplu cadou ieftin si simbolic.

Un lucru care nu-mi place la primitul de cadouri e ca se strang inutil si nu mai stii unde sa le pui.

| gemeni6226 a răspuns:

Vorbim despre iubit si nu sot.De la sot normal ca se asteapta o mica atentie dar de la un iubit un sincer La multi ani e suficient asta pentru ca relatia pe care o aveti nu va obliga la absolut nimic, si in plus nu toti barbatii sunt la fel.Pentru unii inseamna maximumul sa isi aduca aminte de tine si sa-ti ureze La Multi Ani.Nu toti barbatii sunt cu declaratii romantice si cu cadouri, nu cu asta se poate masura cit de mult tine la tine cel mai important semn cit de mult tine la tine este ca ii pasa de ceea ce ii spui si ceea ce faci.In viata mea am fost si casatorita acum sunt vaduva si pot sa spun ca asta e cel mai clar semn ca tine sau nu tine la tine:ii pasade tine? daca da atunci te iubeste, daca doar te seduce din cand in cand sa fiti impreuna atunci nu te iubeste.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Uite cine a revenit. happy
E incredibil cum ai rămas atât de pozitivă după ce ți-a murit soțul.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja au trecut mai bine de 10 ani nu traim in India sa ma ard pe rug o data cu sotul si nu cred ca face asta nici o vaduva din Romania, daca nu ti place ceea ce am scris da mi nefolositor.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

In alta ordine de idei nu folea nimanui daca tot jeleam si ma compatimeam ca am ramas singura.Nu folsea nimanui sa pling pana ajung la spital, am facut eforturi deosebite mai ales in primul an dar de atunci au trecut zece.Nu sunt singura si nici ultima persoana care isi pierde sotul si incearca sa-si traiasca viata cum poate mai ales ca am doi copii la care nu ar fi ajutat cu nimic o mama rapusa de durere si care se vaita zilnic.Nu e o mare fericire singura dar omul se obisnuieste cu orice.E mai bine decat intr-o casnicie unde ambii sufera.

| Ineys a răspuns:

Divort direct.

| Nirvanaaa a răspuns:

Iubirea nu se vede in cadoul de ziua omului, iubirea se vede in ce faci pentru celălalt. Dacă te comporți frumos, ai respect și înțelegere nu doar in ziua aia ci tot timpul, și îți amintești ziua de nastere a persoanei e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa vad si eu pe cineva( o femeie in special) care s-ar multumi doar cu o urare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubirea nu costă un lucru.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mă mulțumesc numai cu un 'la multi ani'.
Nu mă aștept să-mi i-a mare cu sarea. Până la urmă nimeni nu e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă e ultimul sărac merge

| rapandula a răspuns:

Ma multumesc cu urarea.

| AteuI a răspuns:

E de ajuns sa-mi spuna „la multi ani iubire, hai sa mi-o tragi".