| Sara2 a întrebat:

Sunteti pro sau contra sexului anal? poate fi periculos? as vrea si pareri de fete si de baieti

14 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sunt contra.
1.Anusul are alte funţii.
2.Este o decădere pentru orice femeie care practică acest lucru, pentru orgoliul ei de doamnă.

| mona a răspuns:

Sunt 100 % contra

| darrio2007 a răspuns:

Contra.Acest sex este rodul unor dezaxati mintal.

| RAY a răspuns:

Daca totul se reduce la sex mai bine ne despartim, cred ca sexul a devenit baza unei relati nu sinceritatea, cred ca sexul practicat de stramosi nostri de milioane de ani e cel mai bun

| Oana92 a răspuns:

Nici pro nici contra. Sunt pentru deschidere mentala si cred ca nu poti spune ca ceva iti place sau nu pana nu incerci. Dar niciun lucru nu trebuie facut in exces. Poate fi periculos, mai ales daca se face in exces si nu exista grija si rabdare.

| Felys a răspuns:

Nu poate sa duca la nimic bun acest sex inventat de homosexuali,gandeste-te cum e cand esti constipata si ce rau este si cam acelasi lucru trebuie sa fie si sexul anal,in afara ca doare,ca este degradant,mai e si scarbos tare,eu nu pot intelege in veci cum poate sa placa asa ceva cuiva, e contra naturii, cine practica asta se expune unor riscuri foarte mari, nici nu ar trebui sa se numeasca sex anal, eventual tortura anala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
100 %
CONTRA,SCÂRBOS,DEZGUSTĂTOR, bleah!
Atât sexul anal, cât şi cel oral sunt considerate devieri de comportament sexual!
În plus ambele, dacă citeşti pe internet, pe viitor te poţi alege de la ele cu un cancer de toată frumuseţea.
Cancer colono-rectal şi bucal.
Te pup!

| AndyLavy a răspuns:

Eu zic ca in viata trebuie incercat macar o data, sa vezi cum e. daca nu-ti place nu faci, nu te obliga nimeni. Nu-s nici pro nici contra.

| TreiSurori a răspuns:

Orice lucru e bun intr-o masura.
Ne plac dulciurile dar daca mancam multe ne face rau - asa si cu sexul anal.Prea mult strica -

| e1xtz a răspuns:

In afara de heroina, nimic nu ar trebui sa fie rau...dar in orice fara EXCESE,

| Predator30 a răspuns:

Sint contra si uite iti voi explica si de ce:In primul rand, este vorba de cele doua sfinctere (inele musculare) care inchid orificiul anal. Cel dinspre exterior poate fi actionat voluntar iar cel dinspre interior actioneaza involuntar si are ca rol inchiderea permanenta a intestinului. Sexul anal poate distruge aceste doua sfinctere iar rezultatul, nu singurul si nu cel mai neplacut, ar fi incontinenta anala - eliminarea materiilor fecale nu ar mai fi controlata. Apoi, spre deosebire de mucoasa vaginala care este rezistenta la frecare, mucoasa intestinului nu este pregatita pentru asa ceva. De aceea pot apare foarte usor iritatii, traume sau sangerari. Acestea devin "porti" pentru trecerea agentilor patogeni in sange, probabilitatea transmiterii unor infectii fiind mult mai mare in aceste cazuri.Nu trebuie sa uiti ca virusul imunodeficientei umane (HIV) se transmite extrem de usor in cazul contactului dintre fluidele corpului mai ales in cazul existentei acestor factori favorizanti cum sunt ranile sau ulceratiile. O zi faina!

| bogdan72 a răspuns:

50-50.
Nu sunt nici contra lui (si anumite persoane ar trebui sa isi scoata capetele din cutie), iar cei ce il practica au mai mult ca sigur un motiv. Sunt doar 50% pro pentru ca imi e indiferent.

| xutza a răspuns:

Mi se pare putin deplasat. adica deja avem o gaura si o gura. cu ce te ajutta sexul anal? parerea mea este ca, cu nimic. e placere pentru baietii..pt fete e foarte durereros. si pot aparea anumite rani, fisuri, sangerari in zona anusului si nu e foarte placut deloc. daca ai de gand sa incerci, foloseste lubrifiant

| RedDany a răspuns:

Contra!