| vLadisky28 a întrebat:

Pro sau contra sexului anal? Argumentati.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu pot fi contra naturi umane, sexul anal e o recliva a evolutiei umane cand eram in 4 picioare si faceam sex pe la spate, de ce as fi contra stramosilor mei? de asta ne atrage fundul asa mult

| corbulalbrosu a răspuns:

Incarca-l pe viu si la terminarea analului, vei avea ocazia sa tragi chiar tu de unul singur cele mai exacte/potrivite impresii, considerente. Sexul anal este o optiune personala.

| mihai69 a răspuns:

Nici pro, nici contra. La fel cu multe alte practici sexuale, e ceva foarte personal și dacă e făcut „cum trebuie", poate fi chiar plăcut ambilor parteneri. Cu o primă condiție de bază: să fie liber consimțit! Dacă unul dintre parteneri (de obicei, cel care primește) o face doar ca să satisfacă celuilalt o plăcere / curiozitate, sunt toate șansele să nu iasă bine.
Argumente sunt destule și pro, și contra.
Oricum, e musai să ai grijă la igienă! Altfel, pericolul de îmbolnăvire este permanent acolo!

| Emilian65 a răspuns:

Contra. De la sexul anal te poti imbolnavi de o boala care nu are leac niciodata.

| Oana92 a răspuns (pentru Emilian65):

Si care e aia? Si in ce tratat de medicina ai citit despre ea?

| vLadisky28 explică (pentru Emilian65):

Atât timp cât exiată o atentia ridicată asupra igienei nu cred că te poți îmbolnăvi atât de grav pe cât spui tu.

| vLadisky28 explică (pentru Oana92):

Probabil nu știe ce vorbește. Comentează ca să fie acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra sa primesc, pro sa-l ofer unei femei.

| kandaraki a răspuns:

Un raspuns nu vei gasi concret si clar. e de la caz la caz, incearca si o sa te convingi singur / singura!