| RAY a întrebat:

Te-ai atasat vreodata de cineva cu care ai conversat doar virtual? ce a urmat? o relatie sau indiferenta?

Răspuns Câştigător
| Elena97M a răspuns:

Prima data e atractie fizica si apoi dupa ce incepi sa cunosti persoana iti dai seama daca e ceea ce vrei.

44 răspunsuri:
| Elena97M a răspuns:

Da, m-am atasat cum nu am crezut ca mi se poate intampla de prietenul meu actual inca de la primele conversatii virtuale pe care le-am avut si dupa 4 zile am stiut ca vreau sa il intalnesc. Intr-un final, ne-am vazut dupa 2 saptamani si acum suntem intr-o frumoasa poveste de dragoste happy

| RAY explică (pentru Elena97M):

Cine a trimis primul poza?

| Elena97M a răspuns (pentru RAY):

Eu ii vazusem poza si i-am scris, iar la a doua conversatie i-am trimis o poza cu mine.

| RAY explică (pentru Elena97M):

Ti a placut de el din prima?

| Elena97M a răspuns (pentru RAY):

Da.

| RAY explică (pentru Elena97M):

Corect asa e, zi-mi crezi ca un baiat care nu isi place fizic te poate determina prin vrajeli sa il placi? atat de simplu si de frumos ai simplificat ipoteza mea

| Elena97M a răspuns (pentru RAY):

Depinde de persoana. O fata care stie ce vrea nu se lasa cu usurinta impresionata de niste vorbe dulci, asta e clar. Dar oamenii sunt diferiti, eu una nu suport vrajelile.

| RAY explică (pentru Elena97M):

Eu personal nu cred ca acel tip a impresionato pe fata aia, sa fim seriosi vrajeli poate oricine inventa, asta ar insemna ca baieti frumosi fara vrajeli nu ar avea iubita in fapt cei care pun pret mai mult pe asemenea vrajeli sunt cei care duc lipsa dar ei intra in zona prieteniei

| Elena97M a răspuns (pentru RAY):

Prima data e atractie fizica si apoi dupa ce incepi sa cunosti persoana iti dai seama daca e ceea ce vrei.

| Freya1 a răspuns:

Da m-am atasat.Am avut si relatie cei drept de scurta durata deoarece eram destul de tanara dar am avut apoi am ramas prieteni.Dar am inceput o relatie cu cineva pe care il cunosteam de 10 ani dar tot de atat nu il mai vazusem 1 an am vorbit pe net pana sa ne vedem si ......continuarea banuiesc ca o sti

| Fatamuntilor a răspuns:

De sex opus? Da! Ne cuplase unii pe un site si am zis de ce nu... daca tot ne ies vorbe macar sa iasa de aici!
Am facut schimb de numere de telefon, ajunsem la anumite intimitati, dar nu ne-am intalnit niciodata desi m-a invitat la el.
Am zis STOP cand mi-a cerut sa ii trimit anumite poze care m-ar putea compromite, mai ales ca a fost/ este ziarist!
Cred ca se suparase tare, pentru ca dupa un timp nu raspunse la mesaje... asta e!

| CleanHeart a răspuns:

Indiferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...de tone de ori.
Indiferenta incerc acum, deoarece nu ii pasa deloc. :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire, nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai cumva lipit pe frigider sloganul:"Nu pune suflet, nimeni nu merita!"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E atat de evident? sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da:/

Inca nu stiu, vedem.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu mereu imi iluminezi viata, asa frumos zambet mai rar

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

De aia nu vorbesti cu mine?laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ba da vorbesc cu tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Doar la raspunsurilaughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Las ca aveam toata viata la dispozitie

| FoxyM a răspuns:

Ray,eu m-am atasat de tine, in continuare nu stiu nimic...

| RAY explică (pentru FoxyM):

Te inteleg

| Raniaa a răspuns:

Da, da, da!
Am adus prietenia in viata reala happy

| RAY explică (pentru Raniaa):

Ce a urmat?

| Raniaa a răspuns (pentru RAY):

O prietenie de 2 ani, momentan... vedem ce ne aduce viitorul laughing
Conteaza foarte mult caracterul, conexiunea.
Cunosc persoane in viata de zi cu zi, care nu imi inspira nimic, zero conexiune, desi ne stim de ani buni. Dar s-a si intamplat sa vorbesc cu cineva online, ca si cand il stiu de o viata.

| RAY explică (pentru Raniaa):

Din pacate alea nu creaza atractie fizica

| OMFGConrad a răspuns:

Da, doar că am început să vorbim pe Facebook după ce am fost la un centru de voluntariat, unde activa și ea. În acceași zi, după-amiază, mi-a trimis mesaj în care m-a întrebat dacă vreau să continui. Am răspuns că da. De acolo e poveste. happy
A urmat relația în care sunt și acum, relație care merge spre 2 ani și foarte frumos. happy

| BogdanBz a răspuns:

S-au vazut mii de cazuri in care oameni care se stiau doar in mediul online s-au intalnit si au intemeiat chiar familii si au avut si copii... ce conteaza cum intalnesti o persoana, daca acea persoana ti-a fost sortita? daca gasesti pe cineva cu care simti ca poti vorbi cu lejeritate despre orice, cu care ai ce discuta, cu care vezi ca exista o conexiune, se pot intampla lucruri foarte frumoase. exista si un risc major cu mediul online, cu atatea profiluri false si oameni cu multe masti in fata unui pc/telefon/etc, dar exista si exceptii de la regula.

| Striker14 a răspuns:

Doua din cele mai frumoase relatii le-am avut la inceput pe internet. Una s-a terminat naspa, alta continua si in ziua de azi laughing

| Ascension a răspuns:

Nu, nu am facut asta. Tu?

| RAY explică (pentru Ascension):

Da

| Ascension a răspuns (pentru RAY):

Mare prostie. Deja imi imaginez cat te-a durut straight face

| RAY explică (pentru Ascension):

La inceput a fost chiar foarte bine,am cunoscut iubirea,apoi a foarte aiurea, e foarte dureros sa ai o relatie la distanta, plus ca ea era si ipocrita si ma mintea mult, in fine din toate e bine sa inveti ceva si sa mergi mai departe, azi numai cred in asa ceva, pur simplu e pierdere de timp

| Ascension a răspuns (pentru RAY):

Pierdere de timp? Daca ti-ai fi gasit o persoana care sa te respecte, sa te iubeasca si sa te inteleaga ar mai fi pierdere de timp?

| RAY explică (pentru Ascension):

Desigur ca nu, dar vorbim de acum multi anii, cand eram imatur si credul, erau 900 de km intre noi, ori ea venea la mine =ceea ce nu putea, ori eu la ea =numi puteam lasa totul si sa merg la ea, crede-ma ca e suferinta mare in chesti de genul

| Ascension a răspuns (pentru RAY):

Crede-ma tu, am avut relatie de 3 ani, toti suferim, ai sa vezi ca toti anii de suferinta se vor compensa cu anii de clipe frumoase. Asa eram si eu inainte, ziceam ce zici si tu, dar ai sa vezi ca totul o sa se schimbe.

| RAY explică (pentru Ascension):

Eu numai cred in asa ceva

| Ascension a răspuns (pentru RAY):

Inseamna ca niciodata n-ai trait o iubire adevarata.

| RAY explică (pentru Ascension):

Ba da am trait o iubire dar si suferinta de asta numai vreau din nou sa traiesc

| zed0mrt a răspuns:

Da, si am avut o relatie de 3 ani. ☺️

| PukiMuki a răspuns:

Da. Relație de prietenie care a rezistat și rezista în continuare happy